• Post author:

Osoby, które zmagają się z nadwrażliwością oczu, często decydują się na rezygnację z soczewek kontaktowych, ponieważ obawiają się pogorszenia swojego stanu. Warto jednak wspomnieć, że przyczyny takich podrażnień mogą być różne i nie w każdym przypadku będą zmuszały nas do korzystania jedynie z okularów korekcyjnych. Bardzo dużo zależy od codziennego dbania o kondycję oczu, a także od wyboru soczewek, które będą dobrze dopasowane do potrzeb danej osoby i które łatwiej będzie utrzymać w należytej higienie. Dlatego dobrze jest dowiedzieć się, jakie soczewki najlepiej sprawdzą się dla nadwrażliwych oczu i poznać sposoby, które pomagają w nawilżeniu oraz w zadbaniu o nasz wzrok.

Skąd bierze się nadwrażliwość oczu?

Nadwrażliwość oczu najczęściej objawia się częstym pieczeniem, swędzeniem oraz łzawieniem potęgowanymi dodatkowo przez pocieranie oczu, od którego trudno się powstrzymać. Przyczynami takich dolegliwości mogą być różne czynniki zewnętrzne, na przykład takie jak:

  • spędzanie wielu godzin dziennie przed telewizorem, komputerem czy smartfonem,
  • częste i długie wpatrywanie się w tylko jeden punkt,
  • alergie, przede wszystkim na pyłki, roztocza i sierść,
  • brak odpowiedniego dbania o higienę soczewek,
  • nieodpowiedni dobór soczewek.

W przypadku pierwszych wspomnianych przyczyn warto przede wszystkim zadbać o większą higienę pracy, a także zastosować nawilżające krople, soczewki Blue Deer lub krople przeznaczone dla osób zmagających się z różnego rodzaju alergiami. Jeśli wykluczymy wpływ tego typu czynników, powinniśmy bardziej skupić się na doborze odpowiednich soczewek, które będą wyróżniały się lepszym nawilżeniem i łatwiejszym utrzymaniem w czystości.

Zastanawiając się, jak dobrać odpowiednie soczewki, warto między innymi skontaktować się z takim specjalistą jak okulista Gliwice, Szczecin, a także Opole to jedne z miejsc, w których obecnie można skorzystać z pomocy lekarza, a także zakupić wysokiej jakości soczewki w optyku German Optiker. Znajdziemy w nim produkty uznanych marek, między innymi takich jak Acuvue, Biofinity czy Soflens, a także wyłączną ofertę American Lens. Na uwagę zasługują przede wszystkim produkty przeznaczone dla osób zmagających się ze szczególnie wrażliwymi oczami.

Jakie soczewki wybrać przy bardzo wrażliwych oczach?

U osób, które zmagają się z nadwrażliwością oczu, dobrze sprawdzą się soczewki jednodniowe wyróżniające się zastosowaniem specjalnych technologii poprawiających nawilżenie. Godnym uwagi produktem są między innymi soczewki ACUVUE® OASYS 1-Day z technologią HydraLuxe™, w której zastosowano bardzo skuteczną Technologię Zintegrowanej Łzy. 

Dużym zainteresowaniem cieszą się także 1-DAY ACUVUE® MOIST, które są uważane za jeden z najważniejszych modeli marki. W ich przypadku zastosowano technologię LACREON®, dzięki której w materiale soczewki umieszczono nawilżający Poliwinylopirolidion (PVP), zmniejszając ryzyko przesuszenia oraz podrażnień. 

Warto jednak wspomnieć, że osoby zmagające się z wrażliwymi oczami, mogą również zdecydować się na soczewki dwutygodniowe ACUVUE® OASYS with HYDRACLEAR® PLUS, która minimalizuje zjawisko podrażnienia i zmęczenia oczu ze względu na swoją ultragładką powierzchnię oraz długo utrzymujące się nawilżenie.

Dodaj komentarz