• Post author:

Zdrada kojarzy się z aktem dokonywanym głównie przez mężczyzn – nic jednak mylnego! Przeprowadzone badania wykazały, że około 32% kobiet dopuściło się zdrady, będąc w stałym związku. Dlaczego kobieta zdradza oraz jakie są tego przyczyny? Niestety odpowiedzi na te pytania są niejednoznaczne.

Czy kobieta zdradza tylko przez łóżko?

Definicja zdrady jest trudna do określenia, ponieważ dla każdej osoby zdradą może być co innego. Przykładowo –  dla Ciebie niezobowiązujący flirt nie jest znacznym przekroczeniem granicy, natomiast inna osoba uzna wymianę smsów z byłym chłopakiem za coś niewybaczalnego. Rożne osoby stawiają różne granice. W dzisiejszych czasach, gdzie kontakt z innymi osobami mamy na wyciągnięcie ręki, zdrada nie ogranicza się jedynie do aspektów fizycznych. Możesz rozróżnić następujące rodzaje zdrad:

  • zdrada fizyczna – jedna z najbardziej oczywistych zdrad, polega na kontakcie intymnym z osobą, z którą nie jest się w aktualnym związku
  • zdrada emocjonalna – uwzględnia fantazjowanie, rozmyślania czy angażowania się w sprawy drugiej osoby. Tego typu zdrada bywa bardziej przytłaczająca dla kobiet niż dla mężczyzn.
  • cyberzdrada – jest czymś pomiędzy zdradą emocjonalną, a zdradą fizyczną. W swojej definicji zawiera aktywności takie jak chatowanie na portalach randkowych czy wspólna masturbacja przed kamerką.

Najczęstsze przyczyny zdrad kobiet

Być może próbujesz odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego kobiety zdradzają? Być może zastanawiasz się dlaczego partnerka Cię zdradziła? Przyczyny zdrad kobiet są przeróżne – począwszy od niezadowolenia z doznań łóżkowych, a na braku pewności siebie skończywszy. Do najpopularniejszych przyczyn zdradzania należą:

  • Zbyt mało bliskości i intymności

Kobiety potrzebują bliskiego kontaktu oraz intymności znacznie bardziej niż mężczyźni. Nie mówimy tutaj tylko i wyłącznie o seksie – kobiety szczególnie pragną pocałunków oraz przytulania, a emocjonalne zaangażowanie jest dla nich najważniejsze. Kobiety pozbawione uwagi oraz komplementów, będą szukały ich np. u troskliwego przyjaciela.

  • Niskie poczucie własnej wartości

Dziewczyna, która nie czuje się pewnie, będzie starała się być doceniona przez inne osoby. Pomimo starań takich jak seksowna bielizna czy pyszny obiad, nie usłyszy od ukochanego żadnych miłych słów. W takim wypadku słowa uznania wypowiedziane przez kogoś innego mogą bardzo dużo znaczyć.

  • Mało ekscytujący seks

W wieloletnim małżeństwie z czasem zaczyna doskwierać nuda w łóżku. Małżonkowie zwyczajnie tracą zainteresowanie i nie działają na nich te same bodźce. Brak satysfakcjonujących doznań z partnerem mogą w dużej mierze skłonić żonę do zdrady. Pożądanie oraz chęć zaznania orgazmu jest często największą pokusą. Przeczytaj nasz poradnik dotyczący kobiecego orgazmu!

  • Zemsta

Zdrada to nic przyjemnego. Zdradzona kobieta czuje złość oraz bezsilność. Przez spotykanie z się kimś innym, często ma ona na celu zemstę  oraz wywołanie podobnie nieprzyjemnych uczuć u jej obecnego partnera.

  • Niezależność finansowa

W dzisiejszych czasach kobiety zarabiają dużo oraz są w stanie same się utrzymać – to zdecydowanie dodaje im pewności siebie oraz sprawia, że zaczynają one poszukiwania partnera, który lepiej będzie im odpowiadał, np. pod względem wyglądu.

  • Nuda

Weekendy coraz częściej spędzane przed kanapą, brak zaangażowania oraz częste wypady z kolegami – kobieta zaczyna rozumieć, że pierwsze „motyle” zniknęły i tak naprawdę nie dzieli ona z partnerem żadnych wspólnych pasji. W ten sposób powoli odsuwa się od niego i zaczyna ekscytować się kimś innym.

kobieta w okularach na żółtym tle
Zdradziła Cię kobieta? Czy możesz jej to wybaczyć?

Czy można wybaczyć kobiecie zdradę? 

Jeśli doświadczyłeś zdrady żony lub dziewczyny, z pewnością znane jest Ci uczucie przygnębienia i złości. Być może zastanawiasz się czy będziesz w stanie to wybaczyć oraz jak wpłynie to na Twoje dalsze życie.

Wybaczenie zdrady to przede wszystkim odpuszczenie potrzeby zemsty oraz wyrzucenie z siebie wszystkich negatywnych emocji. Podjęcie tej decyzji pomaga w pozbyciu się bólu oraz przygotowuje nas na akceptację przeszłości. Wybaczyć zdradę jak najbardziej można jednak wymaga to zaangażowania obu stron, co pozwoli na powolną odbudowę zaufania.

Co robić gdy kobieta Cię zdradziła?

W przypadku, gdy dziewczyna Cię zdradziła, nie podejmuj żadnych gwałtownych decyzji – daj sobie czas. Przede wszystkim skup się na sobie oraz na swoich potrzebach. Daj sobie kilka dni luzu. Spędź je w samotności lub w towarzystwie przyjaciół – wszystko zależy od Ciebie. Gdy przyjdzie czas na konfrontację z partnerką zachowaj spokój – wiemy, że w takiej sytuacji smutek jest nieodłączną częścią, jednak zastanów się czy kiedykolwiek będziesz w stanie to wybaczyć i zaakceptować fakt bycia zdradzonym, czy może całkowicie chcesz zakończyć tą relację.

Czy wszystkie kobiety zdradzają? Które najczęściej to robią. 

Oczywiście nie wszystkie kobiety zdradzają! Jednak przeprowadzone ankiety wykazały, które panie robią to najczęściej. Do grupy najczęściej zdradzających zalicza się kobiety liczące się z dużym stresem podczas pracy, są to m.in: policjantki, nauczycielki, dyrektorki biurowe czy asystentki. Pozamałżeński seks często pomaga im w rozładowaniu negatywnych emocji.

Dodaj komentarz