• Post author:

Jennifer Lawrence to obecnie jedna z topowych aktorek Hollywood. Filmy z jej udziałem zawsze biją rekordy popularności. Jest niezwykle docenianą aktorką – nie tylko przez reżyserów, ale także przez publiczność, która ją ogląda. Oto najlepsze filmy z Jennifer Lawrence (subiektywny ranking).

Jennifer Lawrence i Josh Hutcherson opowiadają o filmie na Comic Coon
Jennifer Lawrence, The Hunger Games, autor zdjęcia: Gage Skidmore, źródło zdjęcia: Flickr.com

Igrzyska Śmierci (The Hunger Games) – wszystkie cztery części filmu

Od roli w tym filmie zaczęła się wielka kariera i popularność Jennifer Lawrence. Aktorka wcieliła się w główną bohaterkę – Katniss Everdeen. Do roli musiała nauczyć się wspinać i strzelać z łuku. Fabuła filmu przenosi widza do fikcyjnego państwa Panem, w któym co roku odbywają się tzw. Głodowe Igrzyska. Zawody polegają na zaciekłej walce na śmierć i życie toczonej przez przedstawicieli 12-stu dystryktów. Jedną z uczestniczek zostaje Katniss Everdeen. Film z Jennifer Lawrence to wciągająca, symboliczna opowieść o tym, jak przetrwać w świecie rządzonym przez barbarzyńskie zasady, nie tracąc przy tym człowieczeństwa.

Powstały 4 części Igrzysk Śmierci:

  • Igrzyska śmierci (2012)
  • Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia (2013)
  • Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1 (2014)
  • Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2 (2015)
Jennifer Lawrence na konferencji
Jennifer Lawrence, Silver Linings Playbook, autor zdjęcia: Gage Skidmore, źródło zdjęcia: Flickr.com

Poradnik pozytywnego myślenia (Silver Linings Playbook)

Za rolę w tym filmie Jennifer Lawrence otrzymała Oscara dla aktorki pierwszoplanowej (2013) oraz Złotego Globa dla najlepszej aktorki w komedii lub musicalu (2013). Poradnik Pozytywnego Myślenia to opowieść o mężczyźnie (Bradley Cooper), który w wyniku rozstania z żoną i pracy, doznaje załamania nerwowego. Próbując wyjść na prostą, spotyka na swojej drodze maniakalną dziewczynę (Jennifer Lawrence), w której zaczyna powoli się zakochiwać. Poradnik Pozytywnego Myślenia to wzruszający i romantyczny film, który pozwala widzowi spojrzeć z dystansem na swoje własne nerwice i lęki.

Joy (Joy) – film z Jennifer Lawrence

Rola w tym filmie przyniosła Jennifer Lawrence Złotego Globa dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej (2016) oraz nominację do Oscara dla aktorki pierwszoplanowej (2015). Film to opowieść o silnej dziewczynie z dysfunkcyjnej rodziny, która mimo przeciwności losu, walczy o spełnienie swoich marzeń. Fabuła jest pełna groteskowych momentów, które śmieszą, ale też dają widzowi do myślenia. Co więcej, to komentarz do tzw. „american dream”. Droga do niego nie jest usłana różami, a bycie na szczycie nie zawsze wiąże się ze szczęściem. W filmie grają również: Bradley Cooper, Edgar Ramirez, Robert De Niro i Virginia Madsen.

Jennifer Lawrence w czerwonej sukience na czerwonym dywanie
Jennifer Lawrence – Czerwona Jaskółka, autor zdjęcia: Red Carpet Report on Mingle Media TV, źródło zdjęcia: Flickr.com

Czerwona Jaskółka (Red Sparrow)

Film „Czerwona Jaskółka” z Jennifer Lawrence w roli głównej, opowiada o losach gwiazdy rosyjskiego baletu. Ulega ona kontuzji na scenie, która niestety wyklucza jej dalszą karierę. Co więcej, dziewczyna ma pod opieką chorą matkę, której nie będzie wstanie utrzymać bez stałego dochodu. Z pomocą przychodzi jej wujek, który wprowadza ją do szpiegowskiego świata. W specjalnej szkole dla szpiegów, główna bohaterka uczy się, jak uwodzić mężczyzn, by wyciągać od nich potrzebne wywiadowi informację. Ona i inne szkolone dziewczyny nazywane są „Jaskółkami”. Film „Czerwona Jaskółka” to obraz dla ludzi o mocnych nerwach. Niektóre sceny potrafią wywołać odruch zasłaniania oczu. Nie mniej, fabuła wciąga i trzyma w emocjach do ostatniej sekundy.

American Hustle – film z Jennifer Lawrence

Dzięki roli w tym filmie aktorka dostała nagrodę organizacji BAFTA za najlepszą aktorkę drugoplanową (2014). Film „American Hustle” to kolejna produkcja, w której Jennifer Lawrence gra z Bradleyem Cooperem. Fabuła komedii opowiada o trójce przebiegłych oszustów, którzy starają się przechytrzyć ścigających ich agentów FBI. Film z Jennifer Lawrence pełen jest zabawnych, absurdalnych scen i błyskotliwych dialogów. Producenci filmu zapewnili mu gwiazdorską obsadę. W filmie grają: Amy Adams, Christian Bale, Bradley Cooper oraz Jennifer Lawrence.

Do szpiku kości

Rola w tym filmie przyniosła Jennifer Lawrence nominację do Oscara za najlepszą aktorkę pierwszoplanową (2011) oraz nominację do Złotych Globów za najlepszą aktorkę w dramacie (2011). Film burzy obraz Ameryki, jako mitycznego kraju, w którym wszyscy mogą spełnić swoje marzenia. Fabuła przenosi nas do biednej prowinicji w stanie Missouri, gdzie strzelanie do wiewiórek to najlepsza forma rozrywki, a szansą na lepsze życie jest wstąpienie do wojska.

Mother! – intrygujący film w reżyserii Darrena Aronofsky

Film „Mother!” to symboliczna opowieść o artyście, jego muzie i o tym, jak psychicznie wykańczające jest tworzenie dzieła. W filmie świat iluzji miesza się z rzeczywistością. Przez chwilę ma się wrażenie, że relacja artysty z tworzonym przez sobą dziełem, jest podobna do relacji Boga i człowieka. Film z Jennifer trzyma w napięciu i nie pozwala spokojnie odetchnąć, aż do jego końca.

Jennifer Lawrence na konferencji Comic Coon
Najlepsze filmy z Jennifer Lawrence, autor zdjęcia: Gage Skidmore, źródło zdjęcia: Flickr.com

Teraz na Netflixie! Film „Nie patrz w górę” z Jennifer Lawrence

Od 24 grudnia na Netflix można oglądać film „Nie patrz w górę”, w którym gra Jennifer Lawrence i Leonardo Dicaprio. Jest to czarna komedia w pośredni sposób nawiązująca do katastrofy klimatycznej, która nadchodzi, a którą wszyscy ignorują. W komedii, wspomnianą „nadchodzącą katastrofą” jest meteoryt. Film w ciekawy sposób krytykujący obecny stosunek społeczeństwa do tematu ochrony klimatu. Polecamy! Warto obejrzeć!

Nadchodzący film z Jennifer Lawrence: Red, White and Water

Jeśli jesteś fanem filmów z Jennifer Lawrence, śledź informacje na temat nadchodzącego tytułu z jej udziałem: „Red, White and Water”.

Przeczytaj także artykuł o najlepszych filmach z Robinem Williamsem i Amy Adams w roli głównej.

Dodaj komentarz