• Post author:

Jeśli w Twoim życiu zbliża się okazja do przywdziania garnituru, zastanów się, czy masz pasujący do niego zegarek? Może Cię to zdziwić, ale nie każdy zegarek będzie pasował do Twojego eleganckiego ubioru. Co więcej, jeśli czeka Cię wyjazd służbowy, na którym będziesz musiał pokazać się w różnych garniturach (negocjacje, lunch biznesowy, wieczorna impreza), mogą przydać Ci się różne zegarki. Dowiedz się jak dobrze dopasować zegarek do garnituru!

Wybór zegarka do garnituru – najważniejsze wskazówki

Aby wybrać odpowiedni zegarek do garnituru, musisz oprzeć się na kilku istotnych zasadach obowiązujących w świecie „dress-codu”. To bardzo ważne, ponieważ łamiąc choć jedną z tych zasad, narażasz się na negatywne opinie ze strony osób wyczulonych na punkcie eleganckich męskich stylizacji.

Zegarki w kolorze kontrastującym z garniturem i dodatkami – tak, czy nie?

Podstawową zasadą w doborze zegarka do garnituru jest to, aby elementy zegarka pasowały do poszczególnych akcesoriów garniturowych. Mamy tu na myśli m.in. spinki przy mankietach i sprzączki do pasków eleganckich spodni. Zakazane jest też zakładanie do garnituru zegarków z kontrastującymi ze sobą elementami. Kolory występujące zarówno na kopercie, jak i tarczy zegarka powinny ze sobą współgrać, a nie gryźć się ze sobą. Jedyne, co ma się rzucać w oczy, to Twój gust i wyczucie smaku w doborze odpowiedniego zegarka do garnituru. Warto także dopasować zegarek do koloru garnituru. Np. z granatowym garniturem świetnie będą komponować się wszystkie złote dodatki. Również mowa tu o zegarkach ze złotymi tarczami i kopertami. Pasek zegarka może być w kolorze brązowym. Do czarnego koloru garnituru, wybierz zegarek na czarnym pasku ze srebrnymi elementami.

Prostota i klasyczny wygląd – najważniejsze cechy zegarka do garnituru

Prostota, czy nowoczesność zegarka do garnituru – poznaj nasze zdanie!

Jeśli mielibyśmy głosować, oddalibyśmy swój głos na prostotę i minimalizm. Po pierwsze, postaraj się dobrać zegarek o klasycznych kształtach. Ogranicz się do wyboru wśród zegarków o kopertach okrągłych lub w kształcie kostki. Współczesne, modne zegarki mają różne kształty, a w przypadku garnituru, lepiej zdecydować się na „klasyczne” podejście do sprawy. Im więcej udziwnień, tym mniej formalny zegarek. Właśnie dlatego, dobierając zegarek do garnituru skup się na wyglądzie tarczy. Zrezygnuj z zegarków posiadających na niej rzucające się w oczy indeksy lub gigantyczny grawer marki. Zwróć też uwagę, czy zegarek nie ma rozpraszających wzrok ozdobników.

Pasek, czy bransoleta – jakie mocowanie w zegarku do garnituru?

Jeśli chodzi o mocowanie w zegarku do garnituru, zdecydowanie odradzamy zegarki na bransolecie. Postaw na naturalną, dobrej jakości skórę. Dobrze jeśli pasek nie będzie miał zwracających uwagę, widocznych przeszyć. Z kolei, najbardziej eleganckim rodzajem zapięcia jest zapięcie klamerkowe.

Klasyczne zegarki do garnituru – przykładowe modele

Dodaj komentarz