• Post author:

Jeśli uważasz, że tylko w Twoim związku są problemy, to zdecydowanie się mylisz. Kryzysy i słabsze momenty zdarzają się w każdym długotrwałym zwiążku, nawet gdy dwójka ludzi wydaje się świetnie pasować do siebie. Najważniejsze jest to, aby nauczyć się odpowiednio reagować na pojawiające się problemy. Nawet jeśli relacja między Tobą, a Twoją partnerką wydaje się być fatalna, jest duże prawdopodobieństwo, że wasz zwiążek jeszcze można uratować. Dowiedz się więc, jak naprawić związek z kobietą!

Ciekawa historia pewnego małżeństwa borykającego się z codziennymi problemami

Kilka oznak rozpadającego się związku

To, że dany związek się rozpada można dosyć łatwo rozpoznać. Każdemu rozpadowi związku towarzyszą podobne symptomy. Oto kilka oznak mocnego kryzysu w związku.

Często kłócicie się o drobnostki

Ciągłe kłótnie o drobnostki z kobietą nie wróżą nic dobrego. Jeśli zauważasz, że zwykłe zwrócenie uwagi z powodu niewyniesienia śmieci zamieniają się w długą kłótnię o sprawy z przeszłości to wiedz, że Twój związek wymaga solidnej naprawy. Masz prawdopodobnie ze swoją partnerką dużo niezakończonych spraw. Jeśli nie wyjaśnicie ich sobie lub nie będziecie mogli sobie ich wybaczyć, będzie Wam ciężko ocalić swoją relacje. Jeśli chcesz naprawić zwiążek z kobietą, koniecznie zacznij go od poważnej rozmowy. Ciągłe kłotnie mogą też oznaczać problemy psychologiczne związane ze słabymi umiejętnościami komunikacyjnymi i z nieradzeniem sobie ze stresem.

Ciągła irytacja

Twoja partnerka ciągle Cię irytuje? A może to Twoja kobieta cały czas wydaje się być poirytowana Twoim zachowaniem? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś tak, to wiedz, że w Twoim związku pojawił się kryzys. Ciągła irytacja pojawia się tam, gdzie brakuje akceptacji dla pewnych cech partnera / partnerki. Pamiętaj, że nie ma sensu trwać w związku, w którym jedna ze stron nie akceptuje drugiej. To ważne, abyście na spokojnie porozmawiali i wyjaśnili sobie, co was wkurza, co możecie zmienić w sobie dla drugiej osoby, a co pozostanie w Was niezmienne, bo prostu jesteście takimi ludźmi. Jeśli nie lubisz tak samo, jak Twoja partnerka co chwila spotykać się ze znajomymi, tylko wolisz odpoczynek w domu, może czułbyś się lepiej z osobą, która ma podobny styl życia do Twojego.

Wolny czas spędzacie głównie osobno

Wspólne zainteresowania, a także podobny sposób spędzania wolnego czasu to aspekty, które są bardzo ważne w każdym związku. Jeśli w wolnych chwilach przeważnie wolisz spędzać czas z innymi osobami niż Twoja kobieta, może to oznaczać, że między Wami dzieje się źle. Wspólne spędzanie wolnego czasu jest bardzo istotne dla trwałości związku. Przeżywanie chwil we dwójkę cementuje relacje i ją umacnia. Jeśli wasze zainteresowania i sposób spędzania wolnych weekendów znacznie od siebie odbiegają, prędzej, czy później doprowadzi to do poważnego kryzysu w waszej relacji. Upewnij się, czy jesteście pod tym względem dopasowani. Jeśli nie, może warto dać sobie możliwość zbudowania relacji z kimś innym.

Brak poczucia bezpieczeństwa

Częstym symptomem rozpadającego się związku jest brak poczucia bezpieczeństwa. Jeśli czujesz, że Twoja partnerka nie wspiera Cię w 100% w dążeniu do realizacji własnych marzeń, może to oznaczać, że nie do końca do siebie pasujecie. Zastanów się także nad sensem kontynuacji waszej relacji, jeśli obawiasz się porzucenia przez Twoją partnerkę w trudnej sytuacji. Pamiętaj o tym, że w życiu bywają rożne momenty. Nie zawsze będziesz zdrowy, nie zawsze będziesz odnosił sukcesy i nie zawsze będziesz miał siłę do pracy. Upewnij się, czy w takich sytuacjach będziesz mógł liczyć na swoją kobietę. Zastanów się też, czy Ty potrafiłbyś w takich momentach pomóc jej. Niektóre sytuacje, które przydarzają się w życiu, wymagają poświęceń dla drugiej osoby. Czy ona umiałaby poświęcić coś dla Ciebie? A czy Ty umiałbyś poświęcić coś dla Niej? Odpowiedzi na te pytania są bardzo ważne w kontekście perspektywy długoletniego związku.

Szczęśliwa para przytulająca się o zachodzie słońca
Szczęśliwa para o zachodzie Słońca

„W moim związku się popsuło” – jak go naprawić?

Po pierwsze, zastanów się na spokojnie, czy warto go ratować. Naprawianie związku wymaga dużej wytrwałości od obydwu stron. Przemyśl, czy jesteś w stanie zmienić pewne rzeczy w swoim zachowaniu i czy taką siłę ma również Twoja partnerka. Naprawianie związku nie ma sensu, jeśli będzie robić to tylko jedna strona. Po drugie, do naprawiania związku należy podejść szczerze. To znaczy, że gdy podejmiecie wspólną rozmowę o tym, jak naprawić związek, nie możecie żadnej kwestii zamiatać pod dywan. Często jest tak, że nie chcemy urazić drugiej osoby swoimi słowami. Jednak w sytuacji, gdy rozpada się wasz związek, wskazana jest bezwzględna szczerość. Nie podejmujcie próby rozmowy o przyszłości waszego związku świeżo po zakończonej kłótni. Odczekajcie chwilę, dopóki emocje nie ostygną. Dopiero wtedy jest sens rozpoczynać tą trudną rozmowę.

Czy mówić kobiecie o zdradzie?

Tą kwestię musisz rozstrzygnąć we własnym sumieniu. Nasza odpowiedź na to pytanie brzmi: „To zależy”. Jeśli zdrada zdarzyła się jeden raz i nie wynikała ona z problemów w związku, uwazamy, że temat lepiej przemilczeć. Załóżmy, że zdrada wynikła z upojenia alkoholowego i nie miała nic wspólnego z jakością relacji w związku. W takich przypadkach, zdradę warto zakopać w otchłani niepamięci. Jeśli jednak zdradzałeś swoją kobietę regularnie, powinieneś powiedzieć jej o tym. Ma prawo zadecydować, czy chce wybaczyć Ci zdradę, dać Ci szansę i dalej być z Tobą.

Para leżąca w łóżku
Czy można wybaczyć zdradę?

Kobieta zdradziła – czy powinienem jej wybaczyć?

Wiele osób uważa, że zdrady nie można wybaczyć. Dla nich, zdrada jest równoznaczna z zakończeniem związku. Nawet jeśli zakończysz związek ze swoją partnerką, dobrze byłoby dla Ciebie, gdybyś umiał jej wybaczyć. Wybaczenie zdrady umocni Cię jako osobę. Pamiętaj, że wybaczenie to proces, który będzie wymagał od Ciebie czasu. To od Ciebie zależy, czy chcesz przez niego przechodzić i czy utrzymasz związek z kobietą mimo wszystko. Pamiętaj, że jeśli nie chcesz rozstawać się z kobietą, mimo popełnionej przez nią zdrady, powinieneś też zapomnieć o jakiejkolwiek chęci zemsty. To tylko zniszczy ją i Ciebie.

Rozpadający się związek, a dzieci – czy warto go dla nich naprawiać?

Wiele osób podejmuje się ratowania związku ze względu na dzieci. Naszym zdaniem, taka postawa ma sens, jeśli posiadanie dzieci nie jest jedynym sensownym powodem, dla którego chcesz naprawić swoją relację z żoną lub partnerką. Trzeba pamiętać, że dziecko i tak będzie cierpieć, jeśli będzie świadkiem nieustających kłótni między rodzicami. Jeśli mimo wszystko nie chcesz, aby Twoje dzieci cierpiały z powodu rozstania rodziców, warto abyś poszukal odpowiedzi na to, jak naprawić związek na terapii dla par. Oczywiście w tego rodzaju terapiach muszą brać udział dwie strony w związku.

Jak naprawić związek – Terapia dla par w kryzysie

Terapia dla par to sensowna droga do naprawy relacji dwójki osób. Regularne spotkania z psychoterapeutą mogą dać Wam okazję do tego, aby bliżej przyjrzeć się swojemu związkowi i popatrzeć na niego pod innym kątem. Terapia dla par da Wam także narzędzia i instrukcję, dzięki której dowiecie się, jak naprawić związek. Częstym powodem, dla którego pary zgłaszają się do poradni jest trudne do wytrzymania, utrzymujące się napięcie między dwoma osobami. Jego przyczyną mogą być zarówno dysfunkcje jednego z partnerów, jak i jakieś ważne wydarzenie z przeszłości.

Poznaj także najczęstsze przyczyny zdrady przez kobietę.

Dodaj komentarz