• Post author:

Masz dosyć ciągłego odplątywania kabla słuchawek po wyjęciu ich z kieszeni? Aby pozbyć się tego problemu, zainwestuj w słuchawki bezprzewodowe! To wielka wygoda. Dzięki temu rozwiązaniu, zyskasz swobodę ruchu podczas słuchania ulubionej muzyki. Dowiedz się, czym się kierować, aby wybór słuchawek bezprzewodowych był jak najbardziej trafny.

czarne słuchawki douszne na czerwonym tle
Słuchawki douszne

Rodzaje słuchawek bezprzewodowych – na które się zdecydować?

Przed kupnem słuchawek bluetooth, warto najpierw zastanowić się, w jakich sytuacjach najczęściej słuchasz muzyki. Jeśli ćwiczysz na siłowni lub biegasz, wybór ciężkich i dużych słuchawek bezprzewodowych może okazać się złym pomysłem. Właśnie dlatego, istnieje kilka rodzajów słuchawek wireless. Są to słuchawki nauszne, słuchawki douszne oraz słuchawki z przewodzeniem kostnym.

czerwone słuchawki bezprzewodowe dla faceta to również dobry wybór
Stylowe, czerwone słuchawki bezprzewodowe
stylowe słuchawki marki Marshall
Stylowe słuchawki Marshall

Bezprzewodowe słuchawki nauszne – rodzaje słuchawek wireless

Bezprzewodowe słuchawki nauszne dzielą się na słuchawki zamknięte, półotwarte i otwarte. Zamknięte słuchawki nauszne to dwie nakładki połączone regulowanym pałąkiem. Dzięki obecności regulacji możesz słuchawki dostosować do wielkości i kształtu własnej głowy. Słuchawki zamknięte są zawsze dużo większe od słuchawek nauszne, za to lepiej izolują nas od dźwięków dochodzących z zewnątrz. Słuchawki nauszne otwarte posiadają specjalne otwory gwarantujące przepływ powietrza. Słuchawki półotwarte łączą plusy urządzeń otwartych i zamkniętych.

czarne słuchawki douszne dla faceta
Słuchawki bezprzewodowe to wygodne rozwiązanie dla każdego aktywnego faceta

Słuchawki bluetooth douszne – rodzaje

Znajdują się bezpośrednio w kanale słuchowym. To dobre rozwiązanie, szczególnie dla osób podróżujących – zwłaszcza, dzięki ich małym wymiarom. Niestety, mimo że słuchawki douszne bluetooth to komfortowe i dyskretne urządzenie, mogą negatywnie wpływać na słuch. Dużym ich plusem jest to, że nowoczesne modele tego rodzaju słuchawek dopasują się do budowy Twojego ucha.

Słuchawki kostne – co to?

Słuchawki kostne to inaczej słuchawki z kostnym przewodzeniem dźwięku. Nie znajdują się one ani wewnątrz kanału słuchowego, ani wewnątrz małżowiny. Jest tak ponieważ to nie błonę bebęnkową wykorzystują do przewodzenia dźwięku, a kości czaszki, które mogą pełnić funkcję naturalnych rezonatorów. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą słuchać muzyki ale nie chcą lub nie mogą tracić kontaktu ze światem zewnętrznym. Właśnie dlatego, są idealnym rozwiązaniem dla rowerzystów, biegaczy, a także dla osób pracujących np. w magazynach, które słuchają muzyki, a jednocześnie mogą słuchać poleceń przełożonych. Do wielu modeli słuchawek kostnych, producenci dołączają także stopery, dzięki którym możliwa jest totalna izolacja od dźwięków z zewnątrz, jak przy normalnych słuchawkach nausznych.

dyskretne białe słuchawki douszne
Dyskretne białe słuchawki douszne

Najważniejsze cechy dobrych słuchawek bezprzewodowych

Przed tym, jak opowiemy o tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze słuchawek bezprzewodowych, warto w ogóle odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego warto kupić słuchawki bezprzewodowe, a nie przewodowe. Oto główne zalety słuchawek bezprzewodowych.

Najważniejsze zalety słuchawek bezprzewodowych

  • Gwarantują dużą mobilność użytkownika i swobodę ruchu, dzięki braku kabli do podłączonego odtwarzacza.
  • Możliwość odbioru i przeprowadzania rozmów telefonicznych (wbudowany mikrofon jest w większości modeli).
  • Swoboda podczas uprawiania sportu w słuchawkach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze słuchawek bezprzewodowych?

  • Komfort użytkowania – pamiętaj, że nie tylko brak przewodów decyduje o komforcie użytkowania słuchawek bezprzewodowych. Ważny jest także kształt połączenia obu słuchawek (pałąka) i opcja regulacji.
  • Moc i pasmo przenoszenia – czym większa moc maksymalna słuchawek oraz czym szersze pasmo przenoszenia, tym jakość odsłuchu będzie lepsza.
  • Konstrukcja – zaobserwuj, czy słuchawki bezprzewodowe, które zamierzasz kupić są składane. Opcja złożenia słuchawek jest bardzo wygodna i bezpieczna dla sprzętu, gdyż chroni słuchawki np. przed połamaniem się w plecaku.
  • Opcja podpięcia kabla – niektóre droższe modele oferują to opcję. Pamiętaj, że nie zawsze połączenie bluetooth będzie dobrej jakości i warto mieć w takich sytuacjach możliwość słuchania przez kabel.
  • Czas pracy na baterii – zwracaj uwagę na czas pracy słuchawek. Nie kupuj sprzętu działającego przez mniej niż 10 godzin.

A jeśli jesteś kierowcą, przeczytaj także artykuł na temat praktycznych gadżetów do auta.

Dodaj komentarz