• Post author:

Ten artykuł skierowany jest głównie dla kobiet. Gdy interesuję Cię konkretny mężczyzna, pewnie masz potrzebę interpretowania jego zachowań i sygnałów płynących od niego. Jednym słowem, chcesz wiedzieć, czy facet jest w Tobie zakochany lub, czy tylko mu się podobasz. Aby dobrze intepretować zachowania mężczyzn, musisz wiedzieć, ze faceci potrafią ukrywać zakochanie. Oto wskazówki dla kobiet, jak rozszyfrować sygnały wysyłane przez zakochanego mężczyznę.

mężczyzna i kobieta siedzą na łóżku i piją herbatę
Z tego artykułu dowiesz się, po czym poznać, że mężczyzna jest w Tobie zakochany

Jak zachowuje się zakochany facet?

Przede wszystkim, chce zwrócić na siebie Twoją uwagę. Zależy mu, aby móc spotykać Cię jak najczęściej. W związku z tym, „niechcący” wpadasz na niego w metrze, w kuchni w pracy lub na imprezie. Zakochany mężczyzna chce spędzać z Tobą czas. Będzie próbował więc dowiedzieć się, jakie filmy oglądasz, czego słuchasz oraz w jakich miejscach bywasz, aby móc zaproponować CI np. wspólne oglądanie filmu lub wspólny wypad na drinka do baru z Twoją ulubioną muzyką na żywo. Ponadto, zakochany facet częściej do Ciebie pisze. Bardzo często, najpierw znajduje ku temu pretekst. Np. chce Ci przesłać nagranie występu waszego ulubionego wokalisty, albo linki blogów na tematy, związane z waszą ostatnią rozmową. Co więcej Jeśli facet jest Twoim chłopakiem, to czy jest w Tobie zakochany poznasz po tym, czy chce Cię przedstawić swoim bliskim – znajomym lub rodzinie.

Gesty mężczyzny, który jest w Tobie zakochany:

 • rozmawiając z Tobą, mężczyzna stoi lub siedzi blisko Ciebie. Nie zachowuje typowego dystansu, odległości między nim, a Tobą.
 • czujesz na sobie jego wzrok częściej, niż spojrzenia innych. Gdy na niego spoglądasz, on zaczyna patrzeć w inną stronę.
 • zakochany facet szuka kontaktu fizycznego z Tobą, np. poprzez niewinne dotknięcia podczas rozmowy.
 • gdy potrzebujesz pomocy, zakochany mężczyzna zawsze spróbuje Cię wesprzeć.
zakochani w sobie - mężczyzna i kobieta - siedzą na skale i patrzą na siebie. Przed nimi znajduje się piękny widok na las.
Jest kilka etapów zakochania mężczyzny – jednym z nich jest zafascynowanie

Etapy zakochania mężczyzny

Mężczyzna pokazuje, że jest zakochany w określony sposób. Istnieje kilka etapów zakochania faceta, które możesz rozpoznać. Oto one:

 1. Zwrócenie uwagi – na tym etapie zakochania mężczyzna zaczyna zwracać na Ciebie uwagę. Zaczyna podobać mu się Twój wygląd lub zachowanie. Na tym etapie, tylko Cię obserwuje, a jednocześnie narasta w nim coraz silniejsza sympatia do Ciebie. Czynnik, który sprawił, że zwrócił na Ciebie uwagę, po pewnym czasie przestaje być najważniejszy. Mężczyzna zaczyna zwracać uwagę także na inne Twoje cechy, które również mu się podobają.
 2. Zaloty – ten etap zakochania jest zupełnie świadomym wyborem mężczyzny, w którym zaczyna się do Ciebie zalecać. Duża część mężczyzn podczas tego etapu, będzie próbować podkreślać przy Tobie swoją męskość i przedstawiać się Tobie tylko w najlepszym świetle.
 3. Zafascynowanie – ta faza zakochania pojawia się wtedy, jeśli odwzajemnisz zaloty mężczyzny. Pojawia się po kilku spotkaniach z Toba. Na tym etapie mężczyzna będzie próbował utrzymywać z Tobą intensywny kontakt i budować związek emocjonalny.
 4. Obsesja – gdy zafascynowanie przerodzi się w obsesje, mężczyzna całą swoją uwagę poświęca kobiecie. Nie może się skupić nad niczym innym, tylko na działaniach związanych ze zwróceniem na siebie uwagi. Jeśli na tym etapie, nie odwzajemnisz uczuć mężczyzny, wasza relacja prawdopodobnie szybko się zakończy.
 5. Pewność – na tym etapie, zakochany mężczyzna szuka potwierdzenia u kobiety, czy ona w podobny sposób odwzajemnia jego uczucia i czy jej plany dotyczące przyszłości tej relacji pokrywają się z jego planami.
 6. Potwierdzenie – gdy tylko zakochany mężczyzna uzyska potwierdzenie, że kobieta czuje do niego to samo, zaczyna zastanawiać się nad wejściem z nią w poważny związek. Bardzo często na tym etapie mężczyzna odcina się i cichnie. To znak, że ma sporo do przemyślenia. Daj facetowi na tym etapie trochę czasu dla siebie. To znak, że Twój przyszły facet traktuje Cię poważnie i nie podejmuje decyzji „od tak”.
 7. Zaangażowanie – gdy facet znowu zacznie odzywać się do Ciebie, to znaczy, że nadal ma wobec Ciebie poważne plany. Prawdopodobnie, niedługo będziecie spotykać się ze sobą jako partnerzy w związku.

Czy zakochany facet czasem się wycofuje?

Pamiętaj, aby na etapie potwierdzenia, gdy mężczyzna potrzebuje czasu na podjęcie decyzji, nie być zbyt zaborczą. Jeśli będziesz zbytnio napierać na mężczyznę w tym czasie, on być może całkowicie się wycofa. Nie ograniczaj wolności faceta. On też potrzebuje chwili, aby skupić się na tym, co naprawdę do Ciebie czuje. Pewnie dlatego, wydaje się być wycofany i nic do Ciebie nie pisze.

Jak rozpoznasz, że facet zakochany jest w Tobie do szaleństwa?

 • facet jest dla Ciebie wsparciem w każdej sytuacji, szczególnie w tych trudnych chwilach;
 • zakochany mężczyzna postara Ci się pomóc nawet na odległość, także w drobnych sprawach, np. gdy zepsuje Ci się samochód;
 • w towarzystwie zawsze Cię obroni, jeśli ktoś zachowa się wobec Ciebie nieprzyjaźnie lub gdy ktoś Cię obrazi;
 • facet, który jest w Tobie zakochany kibicuje Ci – niezależnie od tego, czy zyskujesz nad nim przewagę finansową, zawodową, czy mentalną.

Jak facet ukrywa zakochanie i zainteresowanie?

Niektórzy faceci są bardzo nieśmiali. To właśnie oni potrafią tak zakamuflować swoje zainteresowanie Twoją osobą, że ciężko Ci będzie domyśleć się, że coś do Ciebie czują. Zakochany, nieśmiały mężczyzna potrafi być wręcz lekko oschły dla swojej wymarzonej kobiety. Ten stan powinien jednak minąć i po pewnym czasie, facet powinien zacząć Cię właściwie podrywać.

zakochani - facet i kobieta - przytulają się do siebie
Zakochany facet szuka kontaktu fizycznego z Tobą na każdym kroku

Jak dotyka zakochany facet?

Zakochany mężczyzna stara się nawiązywać z Tobą kontakt fizyczny przy każdej, możliwej okazji. Trzyma Cię za rękę, przytula, całuje, dłonią rozczesuje Ci włosy lub wyciera sos z hamburgera z kącików Twoich ust. Taki facet dotyka Cię często, gdy tylko tego chcesz i gdy tylko na to mu pozwalasz.

Czego nie robi zakochany facet?

 • nie zostawia Twoich telefonów lub wiadomości na długo bez odpowiedzi;
 • nie będzie miał czasu na spotkania z innymi kobietami, ponieważ wie, że w tym czasie może spotkać się z Tobą;
 • nawet jeśli jego kalendarz jest napięty, znajdzie dla Ciebie czas. Pamiętaj jednak, że musisz być również elastyczna i próbować – tak jak on – dopasowywać swój terminarz do niego.
 • nie krytykuje Twojego wyglądu i stylu ubierania, chyba, że w formie niewinnych, sympatycznych żartów.

Dodaj komentarz