• Post author:

Zostałeś zaproszony w gości a Twój przyjaciel poprosił o alkohol na prezent? Może szukasz pomysłu, jaki tak właściwie trunek wybrać na imprezę? W tym artykule dowiesz się, który alkohol najlepiej się sprawdzi.

Dostosuj alkohol na prezent do okazji

W zależności od tego, gdzie zostałeś zaproszony, możesz zabrać ze sobą różnego rodzaju alkohol. W końcu na rynku do dyspozycji mamy nie tylko wódkę, ale również wysoko procentowy koniak czy whisky. Dobrze zorientować się, co preferuje osoba, do której zamierzy przyjść z prezentem.

Niektórzy wolą dostać whisky, którą mogą sączyć po pracy, a inni wolą posiadać w swoim asortymencie wódkę na wszelkie okazje. Należy również mieć na uwadze, że podając alkohol jako prezent, warto znać predyspozycje osoby. Są osoby, które wolą alkohol o mniejszym stężeniu procentowym.

Dlatego warto mieć pewien obraz, czym dane alkohole się wzorują.

Rodzaje alkoholi i ich charakter

 • Koniak posiada mocny, jednak aromatyczny smak. Jest produkowany z winogron, a jego smak pochodzi z konserwacji w dębowych beczkach. Ten rodzaj alkoholu pasuje do smakoszy, którzy nie spieszą się z piciem.
 • Whisky w porównaniu z koniakiem jest wyborem lżejszym. Nie czuć aromatu konserwacji, a najlepiej pije się je z lodem. Ten wybór pada częściej, jeśli osoba, która go pije, dolewa np.: coli lub wody.
 • Wódka charakteryzuje się ostrym posmakiem, jednak nie jest to warunek. Najczęściej wybierają ją osoby, które czerpią radość z picia w towarzystwie. Świetnie sprawdza się podczas imprez w dużym towarzystwie.
 • Wino charakteryzuje się subtelnym smakiem i sprawdza się nie tylko dla kobiet. Jest to jeden z alkoholi, które mogą być słodsze od pozostałych. Co więcej, często jest wybierany, jeśli osoba pijąca lubi pić powoli.
 • Piwo jest dobrym wyborem, jeśli nie wie się, co tak naprawdę osoba, do której idziemy, chciałaby wypić. Wybór może paść na piwa wysokoprocentowe lub nisko. Gorzkie oraz słodkie. Wybór jest ogromny.

To jaki alkohol na prezent wybierzesz, zależy od tego, co lubi popijać osoba, której wręczasz prezent.

Oto nasze propozycje alkoholi, które możesz ze sobą zabrać,

whisky na prezent
Jaka whisky na prezent?

Jaka whisky na prezent?

W zależności od Twojego budżetu do przeznaczenia polecamy Ci Whisky w przedziale cenowym od 60 do 400zł.

Cena różni się w zależności od kraju pochodzenia. Jednak stawiamy przede wszystkim na smak oraz aromat. Odrzucamy wszystkie staro letnie Whisky, gdyż ich cena może wzrosnąć nawet o 500zł.

W takim razie jaka whisky na prezent? Oto kilka propozycji:

 1. Jameson Caskmates – Ma posmak bardziej owocy i lekki. Świetnie sprawdzi się dla kogoś, kto preferuje lżejsze aromaty. Jej cena wynosi około 160zł.
 2. Jack Daniel’s – Standardowy wybór, jeśli nie wiesz jaki smak preferuje Twój znajomy. Smak jest głęboki, a dodatkowo jest jedną z częściej wybieranych. Cena waha się od 60 do 300zł.
 3. Johnnie Walker – Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek zaraz obok Jacka Danielsa. Pochodzi ze Szkocji, a cena waha się od 70zł do 500zł w zależności od butelki.
 4. Puni Sole – Włoska Whisky, której smak jest zbliżony do słodkiego – wyczujesz w niej posmak jabłek. Blisko jej do produktu premium. Cena wynosi około 300zł.
 5. Glenfiddich 18 – Również jest to włoska whisky, która jest wyrazista, a jednocześnie delikatna. Jej cena wynosi około 300zł za butelkę.
koniak na prezent
Jaki koniak na prezent?

Jaki koniak na prezent?

Koniak to wybór dla większych koneserów, dlatego ich ceny są również proporcjonalnie większe od whisky, jednak w naszych propozycjach znajdziesz tańsze warianty.

Za ceną idzie jednak smak. Który koniak na prezent najlepiej się nada?
Oto nasze propozycje:

 1. HENNESSY FINE DE COGNAC– Pijąc go, poczujesz na języku roślinny smak, czasami czuć wanilie. Cena waha się w okolicach 180zł.
 2. Cognac park carte blanche – na języku czuć gorzkawy posmak, natomiast ma dodatki czekolady. Wybornie sprawdzi się podczas wieczornego sączenia. Cena waha się w okolicach 100zł.
 3. Cognac Park V.S.O.P. – To dobry wybór, jeśli cenisz mocno dębowy smak oraz chcesz poczuć, że pijesz mocny alkohol. Cena w okolicach 200zł.

Koniak oraz whisky świetnie nadają się jako alkohol na prezent. Jednak gdybyś chciał coś prostszego, to sprawdź te warianty.

Jakie wino na prezent?

Wino świetnie się sprawdzi dla kobiet, ale nie tylko. Możesz nim obdarować kogoś bliskiego Twojemu sercu i wtedy wino na prezent sprawdzi się wyśmienicie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamieścić na jej szyjce kokardę.

Oto kilka naszych propozycji win, które rewelacyjnie sprawdzą się jako prezent:

 1. Martinez Master’s Reserve Port – Wino słodkie, które dobrze smakuje jako dodatek do deserów. Cena wynosi około 30zł.
 2. Fronsac Château de la Riviere – Wino produkowane we Francji. Jest dobry wybór, jeśli chcesz zaszczycić solenizanta czymś innym. Jest bardzo aromatyczne, a cena wynosi około 60zł.
 3. Marques de Borba Alentejo – Wino klasyczne, wytrawne. Cena waha się około 50zł.

W winach, których koszt wynosi poniżej 20zł czuć mocno siarkowy posmak. Stąd lepiej wybrać coś z wyższej półki.

wódka na prezent
Jaka wódka na prezent?

Jaka wódka na prezent?

Jeśli wódka na prezent, to dobrym wyborem może być polska.

Oto nasze propozycje:

 1. Bocian – Polska wódka, która powstaje z polskich zbóż. Jest charakterystyczna, gdyż ma delikatny smak. Cena waha się około 50zł za butelkę.
 2. Ogiński – Również produkowana w Polsce, jednak jest na bazie kukurydzy. Jej smak jest wyrazistszy. Cena za butelkę w okolicach 45zł.
 3. BJORN – butelka jest czarna i cieszy się coraz większą popularnością. Jej zawartość alkoholu szacuje się na 45%, co czyni ją mocniejszą niż standardowe. Cena waha się w okolicach 50zł za butelkę.
 4. Finlandia – Jeden z najpopularniejszych wyborów. Można znaleźć różnorodne butelki, które różnią się w zależności od smaku. Cena za butelkę około 50zł.

Wódka na prezent będzie dla Ciebie dobrym wyborem, jeśli spotykacie się w większym gronie. W szczególności tego typu trunek preferują mężczyźni.

piwo na prezent
Jakie piwo na prezent?

Jakie piwo na prezent?

Lżejszym alkoholem, który możesz zaoferować, są różnego rodzaju piwa. Tu pada pytanie, czy piwo na prezent to dobry pomysł?

Oczywiście. Są piwa, które charakteryzują się interesującym smakiem. Niektórzy koneserzy kolekcjonują nawet butelki.

Oto nasze propozycje Piwa jako alkohol na prezent:

 1. Jan Olbracht – zestaw 4 piw, które trafią na każdą okazję. Są mocno chmielone. Dodatkowo to browary rzemieślnicze. Cena zestawu to około 50zł.
 2. Komes porter bałtycki – to mocne piwo, które ma 9% zawartości alkoholu. Jeśli ma trafić z Twoich rąk do smakosza, to z pewnością będzie to świetny wybór. Butelka piwa waha się w okolicach 9zł.
 3. Nepomucen – browar rzemieślniczy, który zaintryguje Cię swoim wyborem. Piwa są słodkie, gorzkie oraz kwaśne. Wybór zależy od Ciebie. Ich cena waha się w przedziale 8 do 30zł.

Dodaj komentarz