• Post author:

Zendaya to popularna amerykańska aktorka, która ostatnio zagrała w filmie „Diuna”. To jednak niejedyny film w jej dorobku zawodowym. Aktorka Zendaya staje się z każdą produkcją coraz popularniejszą aktorką, którą na pewno zobaczymy w wielu dużych produkcjach filmowych. Ma niesamowitą urodę, która wręcz hipnotyzuje wielu mężczyzn. Co jeszcze wiemy o Zendayi?

W jakich filmach wystąpiła Zendaya?

„Diuna” to najnowszy film, w którym możemy zobaczyć Zendayę. Jednak na swoim koncie ma znacznie więcej produkcji. Swoją karierę zaczęła, jako aktorka w serialu telewizyjnym Disneya – „Taniec rządzi”. To dzięki niemu została idolką dużej części młodej publiczności. Dużą popularność dała jej też przygoda ze śpiewem. Gdy była aktorką związaną z DIsneyem nagrywała piosenki i występowała w teledyskach. Wzięła także udział w amerykańskim „Tańcu z Gwiazdami”. W 2017 roku, można było ją zobaczyć w mega produkcji „Spider Man: Homecoming”, a dwa lata później w kolejnej części „Spiderman: Daleko od domu”. W 2020 roku została najmłodszą zwyciężczynią nagrody Emmy za rolę Rue w serialu pt. „Euforia”.

139579_3440

Skąd pochodzi Zendaya?

Aktorka urodziła się w Oakland w Stanach Zjednoczonych w dniu 1 września 1996 roku. Jej mama ma pochodzenie szkocko-niemieckie, natomiast tata to afro-amerykanin. Zendaya to bardzo oryginalne imię. Jest słowem pochodzącym z języku shona i oznacza dosłownie „w podzięce”.

Ile lat ma Zendaya?

Urodziła się 1 września 1996 roku. W 2021 roku obchodziła 25 urodziny.

Ile wzrostu ma Zendaya?

Aktorka Zendaya ma 178 cm wzrostu.

Wartość Zendayi w showbiznesie

Obecnie znajduje się na liście 27 najlepiej zarabiających aktorek Hollywood. Na podstawie wyliczeń Celebrity Networth, wartość tej młodej gwiazdy filmowej wynosi ok 5 milionów dolarów.

Zendaya

Ciekawostka dotycząca Zendayi

Tata Zendayi jest managerem aktorki, a także ochroniarzem. Aktorka jest bardzo związana ze swoją rodziną, mimo że jej rodzice się rozwiedli. Posiada aż piątkę rodzeństwa. Co ciekawe, swoje umiejętności aktorskie szlifowała w dzieciństwie w Caifornia Shakespeare Theater, którego managerem była jej mama.

Dodaj komentarz