• Post author:

Jesień już rozgościła się wygodnie w Polsce. Na dworze coraz chłodniej i coraz bardziej deszczowo. Pogoda skłania więc do zostania w domu i obejrzenia dobrego filmu lub otworzenia biblioteczki i przeczytania dobrej książki. Jeśli szukacie wartościowej książki dla faceta do przeczytania, poznajcie nasze zestawienie.

Czytanie nie boli. Oto książki dla faceta po 30-stce.

Oto wybór dziesięciu dobrych książek dla mężczyzny po trzydziestce.

David Rubenstein – Liderzy. 30 inspirujących rozmów z największych liderami naszych czasów.

David Rubenstein – „Liderzy. 30 inspirujących rozmów z największymi liderami naszych czasów”

Żyjemy w wyjątkowych czasach, w których żyją równie wyjątkowi liderzy. David Rubenstein postanowił namówić 30 osób uznawanych obecnie za największych liderów na świecie na szczerą rozmowę. W tej interesującej książce, uznany dziennikarz telewizyjny zadaje pytania, dzięki którym największe, współcześnie żyjące osobowości zdradzają, dlaczego są tak skuteczni, jak radzą sobie w kryzysowych momentach, a także jakie nawyki mają. Osobami, o których będziesz mógł dowiedzieć się więcej z tej ksiązki, są m.in.: Oprah Winfrey, Bill Gates, Jeff Bezos, Warren Baffet, Phil Knight, Ruth Bader Ginsburg,Tim Cook, Condoleezza Rice, Bill Clinton oraz George W. Bush. Ta książka to także świetny pomysł na prezent dla faceta po 30-stce. Ksiązka stała się już bestseller „New York Timesa” i „Wall Street Journal”. Osiągnęła wynik ponad 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy.

Jordan B. Peterson – 12 życiowych zasad. Antidotum na chaos

Jordan B. Peterson – „12 życiowych zasad. Antidotum na chaos”

Jordan B. Peterson to kanadyjski psycholog kliniczny, którego poglądy od kilku lat wzbudzają sporo kontrowersji w mediach. Przedstawiając 12 reguł życia we współczesnym świecie, chce pomóc czytelnikom nadać sens swojemu życiu. W książce znajduje się wiele odwołań do historii, biologii, biblii, mitologii, literatury, a także do osobistych i zawodowych doświadczeń psychologa. Pozycja wzbudziła żywą dyskusję na temat równości płci, roli mężczyzny, a także priorytetów współczesnego człowieka. Nie trzeba się zgadzać z każdym zdaniem Petersona, ale mimo wszystko jest to z pewnością wartościowa i interesująca książka dla każdego faceta. Książka kanadyjczyka odpowiada na różne ważne pytania, m.in.: jak wybrać życiową drogę, jakimi wartościami się kierować, czym jest dyscyplina i motywacja, a także gdzie leżą granice ludzkiej wolności. Bardzo ważną kwestią poruszaną w ksiażce jest wzięcie odpowiedzialności za własne czyny. Kontrowersyjny autor obala także popularne frazesy powtarzane w mediach.

Mike Tyson, Larry Sloman – „Tyson. Żelazna ambicja”

Mike Tyson, Larry Sloman – „Tyson. Żelazna ambicja”

Ta książka to nie lada gratka dla facetów, którzy są fanami boksu. Z książki o Mike’u Tysonie – legendarnej Bestii – możesz dowiedzieć się wiele o dzieciństwie i dojrzewaniu budzącego postrach wśród przeciwników pięściarza. Bójki, przestępstwa, zatargi z prawem, a także dorastanie w poprawczaku to wydarzenia z życia Tysona, o których pisze Larry Sloman i Mike Tyson. Poznasz także lepiej sylwetkę Cus D’Amato, który był jedną z najważniejszych postaci (jeśli nie najważniejszą), która wpłynęła na sukcesy pięściarza. Interesująca, wciągająca lektura, pełna jak dotąd nieznanych faktów o Myke’u Tysonie. Po przeczytaniu książki „Tyson. Żelaznej ambicji” zyskasz większą wiedzę o kulisach świata boksu – jego cieniach i blaskach.

Patryk Vega – „Złe psy. Po ciemnej stronie mocy”

Patryk Vega – „Złe psy. Po ciemnej stronie mocy”

Dobra książka dla faceta, który interesuje się kulisami prac służb mundurowych oraz realiami działania polskiego państwa.
Bohaterami książki jest Sławek Opala – polski policjant w randze komisarza oraz inni policjanci, którzy opowiadają o światku przestępczym w naszym kraju. Relacjonują historie dotyczące świadków koronnych, haraczy, morderstw, a także opisują metody pracy i stosunki w strukturach Policji. To książka o świecie mężczyzn, w którym granica między zbrodnią a prawem jest cienka, ale wyraźna.

Stephen Hawking – „Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania”

Stephen Hawking – „Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania”

Fantastyczna książka Stephena Hawkinga, który w bardzo zrozumiały dla laika sposób, tłumaczy jakie prawa rządzą w kosmosie i jaki wpływ fizyka ma na życie każdego człowieka. Każda z części książki Hawkinga rozpoczyna się wstępem napisanym przez innego intelektualistę, który nakreśla wkład autora na obecny stan wiedzy ludzkości o prawach fizyki. Jeśli chcesz dowiedzieć się, skąd się wzięła ludzkość i dokąd zmierza z punktu widzenia astrofizyka, to koniecznie przeczytaj to dzieło. Autor odpowiada w książce na takie pytania, jak: dlaczego powinniśmy zadawać pytania, czy istnieje Bóg; czy we wszechświecie znajdziemy inne istoty rozumne; czy możemy przewidzieć przyszłość; co znajduje się we wnętrzu czarnej dziury oraz czy ludzkość przetrwa na Ziemi. Podobna książka do pozycji autorstwa Hawkinga to „Listy od Astrofizyka” napisana przez Neil deGrasse Tysona.

Dominik Szczepański – „Na oceanie nie ma ciszy. Biografia Aleksandra Doby…”

Dominik Szczepański – „Na oceanie nie ma ciszy. Biografia Aleksandra Doby, który przepłynął kajakiem Atlantyk”

Dobrą książką dla mężczyzny kochającego podróże i nature, może być też pozycja Dominika Szczepanika. „Na oceanie nie ma ciszy” opowiada o życiu i wyprawach Aleksandra Doby – laureata nagrody „Podróżnika Roku 2015” w plebiscycie magazynu „National Geographic”. Za najważniejsze osiągnięcia bohatera książki uważane są:

  • przepłynięcie kajakiem Oceanu Atlantyckiego z Afryki do Ameryki Południowej, opierając się tylko na sile własnych mięśni;
  • opłynięcie kajakiem Morza Bałtyckiego i Bajkału.

O tych i o innych wyprawach opowiada książka. Lektura warta przeczytania!

Yuval Harrari – „Homo Deus. Krótka historia jutra”

Yuval Harrari – „Homo deus. Krótka historia jutra”.

Jeśli interesujesz się współczesną historią, ale także ciekawi Cię, co czeka ludzkość w przyszłości, to koniecznie przeczytaj dzieło Yuvala Harrari. W „Homo deus”, autor wyciąga wnioski dla przyszłości świata, jednocześnie analizując historię, nurty filozoficzne, teorię socjologiczne oraz dokonania w dziedzinię biotechnologii. Czy człowiek gotowy jest zmiany w strukturze działania państw, stosunków społecznych, a także na zmiany dotyczące wpływu religii na codzienne życie? Czy ludzkość dojrzała do skorzystania z obecnych osiągnięć biotechnologicznych? Oto ważne pytania, na które odpowiada Harrari. Jeśli chcesz zobaczyć współczesny świat w szerszej perspektywie, koniecznie przeczytaj tę książkę.

Dodaj komentarz