• Post author:

Netflix oferuje dostęp do wielu filmów i seriali. Baza platformy jest ogromna pełna niesamowitych seriali na wyłączność takich jak Arcane lub Castlevania . W tym ogromie produkcji, niejednokrotnie lepszych czy gorszych możemy znaleźć kilka niszowych filmów, które są jednak warte uwagi i dobrze jest się z nimi zapoznać.

The Bar, reż Alex de Lglesia, źródło: MovieZine

The Bar, reż. Alex de la Lglesia 

Film jest produkcji Hiszpańskiej, a swoją premierę światową miał 15 lutego 2017 roku. Produkcja dostała jedną nominacje za najlepszy dźwięk, czyli nominacja GOYA. Dzieło to jest filmem z gatunku horror/komedia. Fabuła opowiada nam o grupce przechodniów posiadujących w miejscowym barze. Spokojną atmosferę przerywa strzał w kierunku osoby opuszczającej knajpę, a osoby, które chciały udzielić pomocy giną pod kolejnymi strzałami. Resztka osoby pozostałych w budynku orientuje się że zostali całkiem sami w okolicy, a więc jedyne co im pozostaje to wymyślić plan ucieczki i zrozumieć co się stało w dzielnicy. Produkcja jest nastawiona na rozrywkę, trochę akcji jak i ciekawego poczucia humoru. Zatem jeśli szukamy luźniej produkcji na wieczór ,,The Bar” może być dobrym pomysłem. 

The Invitation, źródło: Pinterest.com

Zaproszenie, reż. Karyn Kusama

,,Zaproszenie” to ciekawa produkcja z roku 2015. Film jest produkcji amerykańskiej i otrzymał dwie nominacje SPLATFILMFEST oraz TRANSATLANTYK. Gatunek dzieła to Thriller, a produkcja nam opowiada historię Willa i Eden. Kochające się małżeństwo po wielkiej tragedii rozdziela się na długi czas, aby ponownie się spotkać wraz z znajomymi podczas kolacji, którą wyprawiła Eden. Jednak sam Will zaczyna nabierać podejrzeń do intencji stojących za wyprawieniem kolacji. Produkcja jest lekko przewidywalna, aczkolwiek ma swój urokliwy klimat oraz potrafi przykleić widza do ekranu. Gra aktorska jest na dobrym poziomie, a bohaterowie historii ciekawie napisani. Nie jest to genialne kino, ale produkcja jest warta uwagi. 

plakat the hand of god9
The Hand of God, Netflix, źródło: showbizjunkies.com

To była ręka Boga, reż. Paolo Sorentino

Film jest produkcji amerykańskiej oraz włoskiej. Produkcja Otrzymała aż 8 nagród i 13 nominacji między innymi za Najlepszy film zagraniczny oraz Najlepszy film włoski. Dzieło z gatunku jest dramatem, a światową premierę miało 2 września 2021 roku. Historia produkcji rozgrywa się w latach 80. Młody Fabietto Schisy mieszkający w Neapolu, uwielbiający grę w piłkę nożną musi zmierzyć się z ogromną tragedią, która rzutuje na jego przyszłość. Produkcja jest tzw. wyciskaczem łez. Niespodziewane chwile radości przeplatają się z łzami czy gniewem i rozdarciem, a to wszystko kształtuje naszego bohatera jak i jego dalsze losy. Film potrafi utrzymać uwagę widzę do samego końca i zdecydowanie ,,To była ręka Boga” polecamy, jeśli szukamy emocjonalnego filmu. 

Film Mank w reżyserii Davida Finchera, źródło: netflix.com

Mank, reż David Fincher

Przytoczona produkcja zdecydowanie będzie się wyróżniać na tej liście. Dzieło ,,Mank” zostało wypuszczone w świat 13 listopada 2020 roku. Film otrzymał 2 nagrody Oscara oraz 11 innych nagród jak i 73 nominacje. Fabularnie mamy rok 1940, a studio RKO przyjmuje w swoje szeregi młodego Orsona Wellesa. Początkująca gwiazda kina szybko zyskuje zaufanie producentów, oddając mu kontrole nad przyszłymi dziełami. I tak nasz nowy reżyser podejmuje się stworzenia dzieła ,,Obywatele Kane’a”, a scenariusz za zadanie ma napisać alkoholik Herman Mankiewicz. Film jest z gatunku Biograficzny Dramat, a cała produkcja jest nakręcona w czerni i bieli. Dzieło jest interesującym powrotem do lat 40 ubiegłego wieku. Niewątpliwe posada swój urokliwy klimat i ciekawą historię. 


the devil all the time netflix
The Devil All The Time, źródło: Roughtrade.com

Diabeł wcielony, reż Antonio Campos

Produkcja w której bierze udział Tom Holland oraz Robert Patison zdecydowanie zwróci naszą uwagę. Mało kto by się spodziewał, że aktor wcielający się w człowieka pająka wstąpi w tak mocnej i ciężkiej produkcją jaką jest jest ,,Diabeł Wcielony”. Film miał swoją światową premierę 16 września 2022 roku i jest to produkcja w pełni amerykańska. Gatunek produkcji to Dramat/Thriller a historia opowiada nam o młodym obywatelu Arvina Russella (Tom Holland) który mierzy się z zdeprawowanym szeryfem oraz demonicznym kaznodziejom w które wciela się Robert Pattison. Arvin stara się obronić swoją rodzinę przed oprawcami, którzy coraz bardziej chcą zacisnąć pętle na jego rodzinie. Czas akacji rozgrywa się w okresie między II wojną światową, a wojną w Wietnamie. Historia przedstawia mroczną wizję walki ludzi dobrych i sprawiedliwych przeciwko czystemu złu. Film trzyma w napięciu i bez problemu utrzyma naszą uwagę. Gra aktorska jest na dobrym poziomie, a montaż i temp produkcji świetnie zrealizowane. Zdecydowanie film jest warty naszej uwagi. 


Blue Jay, imdb.com

Blue Jay, reż. Alexandre Lehmann

Kolejna produkcja na naszej liście jest z gatunku Dramatu i została wypuszczona w świat 12 września 2016 roku. ,,Blue Jay” otrzymała jedynie nominacje jedną nominacje, ale to nie powinno nas zrazić, gdyż produkcja zostałam całkiem dobrze oceniona przez użytkowników np Filmwebu-u. Historia produkcji opowiada nam historię Jima powracającego do rodzinnej miejscowości, aby zająć się sprawami po śmierci matki, w tym samym czasie do miasteczka przybywa Amanda, która przybywa odwiedzić swoją ciężarną siostrę. Między Jimem a Amandą dochodzi do przypadkowego spotkania po latach, które przypomina im jak to byli kiedyś parą w czasach szkolnych. Film zdecydowanie pobudzi w nas emocje i nie jedna łezka się pojawi, gdyż produkcja zawiera emocje w najczystszej postaci. Film można obejrzeć wygodnie jednocześnie doświadczyć rozbicia psychicznego. Jest to niewątpliwe jedna z najbardziej pięknych produkcji na naszej liście i zdecydowanie ,,Blue Jay” jest warta uwagi.

Other People, reż. Chris Kelly

To następna nie lekka produkcja na naszej liście. ,,Other People” to film z gatunku dramat, wypuszczony w świat 21 stycznia 2016 roku. Produkcja zdobyła nagrodę Independent Spirit oraz jeszcze jedną inna nagrodę i cztery nominacje. Historia filmu opowiada nam o pisarzu Davidzie, tworzącym scenariusze do komedii. Jednak musi on opuścić Nowy York, aby wrócić do rodzinnego Sacramento by zająć się matką, która popadła w ciężką chorobę. Bohater dowiaduje się o tym, że jego matka za kilka miesięcy odejdzie z tego świata na dodatek problemy osobiste nie ułatwiają mu tego ciężkiego okresu. To kolejna smutna/ciężka produkcja o problemach i tragedii jakie spotykają ludzi. 

The fundamentals of Caring, Rob Burnett

Ostatnią produkcją wartą uwagi z tej listy jest ,,The fundamentals of Caring”, po polsku znana jako ,,Opiekun”. Produkcja wypuszczona została 26 stycznia 2016 roku i z gatunku mamy tu Dramat. Film opowiada nam historię o Psiarzu Benie, który jest na emeryturze. Ben podejmuje się pracy u kobiety Elsa jak opiekun jej chorego na dysforię mięśniową syna. I tak zaczyna się ich wspólna droga pełna przygód, poznawania ludzi. Produkcja jest pouczająca, ma swoje elementy zabawne. Nie jest to skomplikowany film, aczkolwiek trzyma uwagę widza i można z niego wyciągnąć lekcje. 

Dodaj komentarz