• Post author:

Amy Adams to aktorka, którą możemy oglądać na naszych ekranach już od ponad dwóch dekad. Występowała w licznych produkcjach i wcielała się w najróżniejsze role, nie dając się zaszufladkować w żadnej kategorii. Patrząc na jej bogatą filmografię, z sukcesem zapracowała sobie na miano aktorki wszechstronnej. Oto subiektywna lista najlepszych filmów z udziałem Amy Adams na przestrzeni lat. Jeśli jeszcze ich nie widziałeś, koniecznie trzeba nadrobić zaległości!

Wielkie oczy – film z Amy Adams

„Wielkie oczy” to dramat biograficzny z 2014 roku w reżyserii Tima Burtona. Amy Adams wciela się w nim w rolę amerykańskiej malarki Margaret Keane. Cechą charakterystyczną jej obrazów jest motyw dzieci z tytułowymi smutnymi, wielkimi oczami, które podbiły serca ludzi na całym świecie. Jednak to nie Margaret cieszy się sławą i uznaniem, a jej zaborczy, apodyktyczny mąż – Walter Keane (Christoph Waltz). Mężczyzna przywłaszcza sobie wszystkie obrazy żony i sprzedaje je pod własnym imieniem. Po latach życia w cieniu męża i pracowania na jego sukces, Margaret decyduje się w końcu wyjawić światu prawdę i zawalczyć o należne jej od początku miejsce. To poruszająca, oparta na faktach historia, dotykająca takie tematy jak emancypacja kobiet, dążenie do prawdy czy rola artysty w świecie.

Film Big Eyes na Netflix: https://www.netflix.com/watch/70095129

Strona filmu Wielkie Oczy na Filmweb: https://www.filmweb.pl/film/Wielkie+oczy-2014-472866

Sunshine Cleaning z Amy Adams

„Sunshine Cleaning” (w polskiej wersji „I wszystko lśni”) to komediodramat z 2008 roku w reżyserii Christine Jeffs, z Amy Adams w roli głównej. Tym razem poznajemy aktorkę jako trzydziestoletnią Rose, która wraz z młodszą siostrą Norah (Emily Blunt) decyduje się założyć własną firmę sprzątającą, by móc zapewnić lepszą przyszłość swojemu synowi. Ich biznes nie opiera się jednak na sprzątaniu hoteli czy sal bankietowych. Siostry Lorkowskie znalazły dla siebie dość specyficzną niszę – zajmują się porządkowaniem miejsc zbrodni. „Sunshine” to udane, wyważone połączenie dramatu i komedii, które z pewnością dostarczy ci szerokiej gamy emocji podczas seansu.

Trailer Sunshine Cleaning

Strona filmu na Filmweb: https://www.filmweb.pl/film/I+wszystko+l%C5%9Bni-2008-382376

 Zwierzęta nocy

Thriller „Zwierzęta nocy” Toma Forda z 2016 roku to opowieść o losach właścicielki galerii Susan Morrow (Amy Adams), która pewnego dnia otrzymuje od byłego męża rękopis jego pierwszej książki. Powieść mężczyzny to brutalny, niepokojący thriller, w którym Susan, ku swojemu przerażeniu, zaczyna dostrzegać analogie swojego własnego życia. Wkrótce granica między kartami książki a rzeczywistością zaczyna coraz bardziej się zacierać, a Susan musi zmierzyć się z przeszłością, o której wolałaby zapomnieć. „Zwierzęta nocy” to film trzymający z napięciu od początku do końca, który z całą pewnością nie rozczaruje fanów gatunku.

Strona filmu na Filmweb: https://www.filmweb.pl/film/Zwierzeta+nocy-2016-744969

Film na Netflix: https://www.netflix.com/watch/80113783

Trailer Nocturnal Animals

American Hustle

„American Hustle” z 2013 roku opowiada historię oszusta Irvinga Rosenfelda (Christian Bale) oraz jego partnerki, Sydney Prosser (Amy Adams). Para zostaje niespodziewanie wciągnięta w plan ekscentrycznego agenta FBI, Richiego DiMaso (Bradley Cooper), który postawił sobie za cel zdemaskowanie skorumpowanych polityków. Film Davida O. Russella jest wypełniony po brzegi wartką akcją, niespodziewanymi intrygami oraz nietuzinkowymi, oryginalnymi bohaterami. Co ciekawe, przedstawiona w nim historia oparta jest luźno na przeprowadzonej na przełomie lat 70. i 80. przez FBI akcji „Abscam”. To wręcz idealna propozycja na nudny, monotonny wieczór!

Strona filmu na Filmweb: https://www.filmweb.pl/film/American+Hustle-2013-611322

Film na Loomi: https://loomi.tv/pl/movie/american-hustle/

Trailer American Hustle

Nowy początek – film z Amy Adams

„Nowy początek” w reżyserii Denisa Villeneuve z 2016 roku to ukłon w stronę fanów Amy Adams i filmów z gatunku science-fiction. Adams wciela się tu w główną bohaterkę, Louise Banks – wybitną lingwistkę, w której rękach ma niespodziewanie spocząć los całej planety i gatunku ludzkiego. Na Ziemi lądują bowiem tajemniczy przybysze z kosmosu, a Louise zostaje częścią zespołu badawczego, którego celem jest  odkrycie ich zamiarów. Kobieta musi użyć swoich umiejętności lingwistycznych, by rozpracować język przybyszów i nawiązać z nimi komunikację. Film nakręcono na podstawie opowiadania Teda Chianga „Historia twojego życia”.

Trailer The Arrival

Strona filmu na Filmweb: https://www.filmweb.pl/film/Nowy+pocz%C4%85tek-2016-712896

Film na Chili: https://pl.chili.com/content/arrival-2016/

Fighter

„Fighter” to biograficzny dramat sportowy w reżyserii Davida O. Russella z 2010 roku. Film opowiada historię Micky’ego Warda (Mark Wahlberg) oraz jego przyrodniego brata Dicky’ego Eklunda (Christian Bale). Dicky był niegdyś świetnie prosperującym bokserem, jednak przez uzależnienie od narkotyków i odsiadkę w więzieniu, zaprzepaścił swoją szansę na dalszą karierę. Micky idzie w ślady starszego brata i tak jak on zostaje bokserem, jednak nie odnosi spektakularnych sukcesów. Przegrywa kolejne walki, w dodatku problemy mnożą mu się również w sferze prywatnej. Jednak zainspirowany spotkaniem z pewną barmanką, Charlene Fleming (Amy Adams), Micky postanawia trenować pod skrzydłami Dicky’ego i zawalczyć o mistrzostwo. „Fighter” to wzruszająca, inspirująca opowieść o ludzkich tragediach, pokonywaniu własnych słabości i walce o marzenia.

Strona filmu na Filmweb: https://www.filmweb.pl/film/Fighter-2010-420435

Film na Vod.pl: https://vod.pl/filmy,1/fighter,8375

Mistrz

Akcja „Mistrza” w reżyserii i na podstawie scenariusza Paula Thomasa Andersona toczy się w powojennej Ameryce. Freddie Quell (Joaquin Phoenix) to weteran wojenny, który nie może znaleźć dla siebie miejsca w nowej rzeczywistości i niemal całkowicie wycofuje się ze społeczeństwa, popadając w depresję i alkoholizm. Jego życie zmienia się jednak wraz z poznaniem Lancastera Dodda (Philip Seymour Hoffman) – charyzmatycznego wizjonera i przywódcy organizacji religijnej.Freddie zostaje przygarnięty pod jego skrzydła i wkrótce staje się jego prawą ręką. Z czasem zaczyna jednak coraz bardziej kwestionować wyznawane przez swojego mistrza wartości. Główną obsadę zamyka Amy Adams, która wcieliła się w żonę Lancastera – Peggy Dodd. „Mistrz” to skłaniający do refleksji film, który świetnie obrazuje ludzką naturę – zarówno jej jasne, jak i ciemne strony.


Trailer The Master

Strona filmu na Filmweb: https://www.filmweb.pl/film/Mistrz-2012-583006

Film na Vod.pl: https://vod.pl/filmy,1/mistrz,3259

Junebug

„Junebug” („Świetlik”) to komediodramat z 2005 roku w reżyserii Phila Morrisona. Madelaine (Embeth Davidtz), właścicielka galerii sztuki, wybiera się w podróż służbową do Karoliny Północnej. Korzystając z okazji, postanawia odwiedzić rodzinę swojego nowego męża George’a (Alessandro Nivola). W domu rodzinnym ukochanego, Madelaine poznaje jego wycofanego ojca Eugene’a (Scott Wilson), kłótliwą matkę Peg (Celia Weston), ponurego brata Johnny’ego oraz jego ciężarną żonę Ashley (Amy Adams). Madelaine przekonuje się, że zdobycie sympatii rodziny Geroge’a może wcale nie być takie proste, jak na początku myślała. „Junebug” to produkcja, która w inteligentny, zabawny, miejscami wręcz przerysowany sposób przedstawia powszechne zjawiska natury społecznej.

Trailer Junebug

Strona filmu na Filmweb: https://www.filmweb.pl/film/%C5%9Awietlik-2005-177084

Film na Vod.pl: https://vodflix.tv/filmy/1444-swietlik

Dodaj komentarz