• Post author:

Robin Williams był jednym z ulubieńców Hollywood. W latach 90 zyskał tytuł „najzabawniejszego człowieka świata”. Swoją sławę zyskał grając głównie w filmach komediowych, ale na swoim koncie ma też wiele ról w filmach dramatycznych. Jeśli szukasz dobrego filmu z Robinem Williamsem, masz tu kilka propozycji:

Film „Buntownik z wyboru” z Robin Williamsem w roli głównej

„Buntownik z wyboru” – film z Robin Williamsem

Reżyseria: Gus Van Sant
Filmweb: https://www.filmweb.pl/film/Buntownik+z+wyboru-1997-21

Film „Buntownik z wyboru” opowiada o losach Willa Huntinga – geniusza matematycznego, pochodzącego z „nizin społecznych”. Nie jest to historia o osobie, która mimo przeciwności losu, zdeterminowana jest, aby zostać „kimś”. To bardziej film o człowieku skonfliktowanym ze swoim ja i ze swoją przeszłością, która ani nie jest świadoma swoich zdolności, ani nie jest pewna własnej wartości. Główny bohater – Will – trafia do więzienia za pobicie. Jego los wydaje się już przesądzony. Na szczęście, chłopakiem zaczyna interesować się profesor MIT, który próbuję go nakłonić do rozpoczęcia terapii psychologicznej. W rolę psychologa wciela się właśnie Robin Williams. Zaczyna on bardzo angażować się w życie Willa Huntiga i próbuje zmienić jego nastawienie do życia. Rola Robina Williamsa napisana jest bardzo dobrze, a sam aktor świetnie wchodzi w rolę „mentora”, który dostrzega w „buntowniku” dobro. „Buntownik z wyboru” w reżyserii Gus Van Sant jest z pewnością jednym z tych filmów, które można oglądać kilka razy!

„Stowarzyszenie Umarłych Poetów” z Robin Williamsem

„Stowarzyszenie Umarłych Poetów” z Robin Williamsem

Reżyseria: Peter Weir
Filmweb: https://www.filmweb.pl/film/Stowarzyszenie+Umar%C5%82ych+Poet%C3%B3w-1989-1262

Kapitanie! Mój Kapitanie! Minął lęku czas” – któż, kto oglądał już Stowarzyszenie Umarłych Poetów, mógłby zapomnieć te słowa. Film „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” w reżyserii Petera Weira to obraz niezwykle wzruszający, na którym trudno się nie popłakać, choć raz. Film ten jest nie tylko wzruszający, ale także ważny z punktu widzenia systemu edukacji. Po premierzego „Stowarzyszenia…” rozgorzała dyskusja na temat potrzeby reformy szkolnictwa. Film opowiada o nauczyciela języka angielskiego, który ewidentnie jest pedagogiem z powołania. Jego celem jest nie tylko rozbudzenie w uczniach pasji do czytania literatury, ale także do postrzegania życia, jako wspaniałego daru, który trzeba wykorzystać. Rola, w którą wcielił się Robin WIlliams, przyniosła aktorowi niebywałą skalę. Dzięki niej otrzymał również nominację do Oscara dla pierwszpolanowego aktora. „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” to jeden z tych filmów, które potrafią zainspirować widza do wewnętrznej przemiany i do głębokiej refleksji. To także obraz, który po prostu należy obejrzeć!

Film „Przebudzenia” z Robin Williamsem

„Przebudzenia” – Williams z De Niro w duecie!

Reżyseria: Penny Marshall
Filmweb: https://www.filmweb.pl/film/Przebudzenia-1990-1035

Przebudzenia” to film, który różni się od wcześniej opisanych tym, że jest on oparty na faktach. Opowiada on o lekarzu, który zajmuje się będącymi w śpiączce pacjentami. Leczy ich za pomocą eksperymentalnego leku. Film pokazuje przede wszystkim walkę, nadzieję i poświecenie w walce z „chorobą”, która kryje przed lekarzami wiele tajemnic. W główne rolę wcielają się dwaj wielcy aktorzy – Robert De Niro i Robbie WIlliams. Obraz filmowy „Przebudzenia” jest warty obejrzenia m.in. ze względu na ten duet!

Film „Good Morning Vietnam”

„Good Morning, Vietnam” z Robinem Williamsem w roli głównej

Reżyseria: Barry Levinson
Filmweb: https://www.filmweb.pl/film/Good+Morning%2C+Vietnam-1987-1273

„Good Morning Vietnam” to film, który przyniósł Robinowi Williamsowi dużą popularność. To właśnie po tej roli, aktor stał się bardziej znany dla szerszej publiczności. Specyficzne dla tego obrazu jest to, że łączy w sobie dwa wydawałoby się skrajne gatunki – dramat wojenny i komedię. Robin Williams wciela się w postać prowadzącego program w wojskowej radiostacji. W swojej pracy bardzo kontrowersyjny, co nie przypada do gustu wielu jego szefom. Film pokazuje też bezsensowność wojny i to, że nic nie przywróci życia żołnierzom.

Film Bulwar, w którym główną rolę gra Robbin Williams

„Bulwar” – ostatni film Robina Williamsa

Reżyseria: Dito Montiel
Filmweb: https://www.filmweb.pl/film/Bulwar-2014-702357

Bulwar” to ostatni film, w którym zagrał Robin Williams. Opowiada on o pogrążonym w depresji dojrzałym, żonatym mężczyźnie, który postanawia zmierzyć się ze długo skrywanym przez siebie „własnym ja”. Nawiązuje on relację z dużo młodszym od siebie chłopakiem, co wpędza go w niemałe tarapaty. Film nie jest arcydziełem kinowym, ale z pewnością daje do myślenia.

Przeczytaj także wpis z zapowiedzią filmu „Respect” o Arethcie Franklin.

Dodaj komentarz