• Post author:

Ten artykuł jest inny niż dotychczasowe, ponieważ czas jest też specyficzny. 24 lutego 2022, Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę – niepodległe państwo europejskie. Dowiedz się, jak możesz pomóc Ukrainie w tym trudnym dla Ukraińców czasie. W Internecie publikowane są zbiórki na pomoc Ukrainie. Warto jednak korzystać tylko ze zweryfikowanych, oficjalnych akcji humanitarnych na rzecz Ukrainy w Internecie. Oto one.

polski czerwony krzyż
Logo Polskiego Czerwonego Krzyża, źródło: https://pck.pl

Polski Czerwony Krzyż – akcja humanitarna na rzecz Ukrainy

Polski Czerwony Krzyż organizuje akcję humanitarną na rzecz Ukrainy. Środki pozyskane z ogłoszonej przez organizację zbiórki będą przeznaczone na zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb.

Numer konta bankowego: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060, z dopiskiem „UKRAINA”.

Więcej informacji o zbiórce PCK na Ukrainę znajdziesz tutaj: https://pck.pl/na-pomoc-ukrainie/

logo caritas
Logo Caritas, źródło: https://caritas.pl

Caritas Ukraina Kościoła Grekokatolickiego i Caritas-SPES Kościoła Rzymskokatolickiego – akcja humanitarna na rzecz Ukrainy

Caritas już teraz przeznaczyła na cele charytatywne na rzecz Ukrainy 100 tysięcy zł. Pieniądze te będą przeznaczone na bieżące działania kryzysowe ukraińskich Caritas. Ta organizacja pozarządowa ogłosiła także zbiórkę pod hasłem „Pomoc dla Ukrainy”. Wśród najpilniejszych potrzeb są żywność, środki higieniczne i zapewnienie podstawowej pomocy materialnej w obliczu trwającej inwazji Rosji.

Numer konta bankowego: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384, z dopiskiem „UKRAINA”.

Więcej informacji o akcji Caritas na rzecz Ukrainy, znajdziesz tutaj: https://caritas.pl/

logo pcpm
Polskie Centrum Pomocy Miiędzynarodowej, źródło: pcpm.org.pl

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej – zbiórka na rzecz Ukrainy

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej już teraz organizuje pomoc humanitarną na rzecz Ukrainy, a także pomoc psychologiczną na terenie objętym ostrzałem. Organizacja stworzyła także zbiórkę pieniężną, z której środki finansowe zostaną przeznaczone na rzecz mieszkańców wsi i miast znajdujących się na wschodzie Ukrainy.

Numer konta bankowego: 18 1140 1010 0000 5228 6800 1001, z dopiskiem „Pomoc dla Ukrainy”.

Więcej informacji o akcji humanitarnej Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej znajdziesz tutaj: https://pcpm.org.pl/ukraina

Dodaj komentarz