• Post author:

O tym, że podczas seksu trzeba się zabezpieczać, powinien wiedzieć każdy facet. Najpopularniejszą metodą antykoncepcji wśród mężczyzn jest prezerwatywa. Jednak nie każdy mężczyzna wie, że kondom nie jedno ma imię. Istnieje wiele rodzajów prezerwatyw. Dzięki temu, możemy dopasować gumkę do swoich potrzeb oraz potrzeb naszej partnerki. Więcej w artykule!

Lateksowe, czy inne – jakie prezerwatywy wybrać?

Obecnie, wśród prezerwatyw dostępnych na rynku możemy wybierać pomiędzy lateksowymi lub nielateksowymi. Prezerwatywy lateksowe są bardzo łatwo dostępne, to je głównie możemy spotkać na półkach większości sklepów. Lateks jest bardzo wytrzymały i elastyczny, więc dlaczego pojawiają się na rynku coraz szerzej prezerwatywy nielateksowe? Otóż lateks powoduje alergie kontaktowe. Dlatego w takim przypadku lepiej zdecydować się na nielateksowe, które są wykonane głównie z poliuretanu. Innym aspektem o którym warto pamiętać jest stosowanie lubrykantu. Jeśli używasz lubrykantu na bazie olejków, wazeliny lub innych substancji tłustych musisz sięgnąć po wersje nielateksowe, inaczej dojdzie do uszkodzenia lateksu. Natomiast lubrykanty na bazie wody można łączyć z każdym rodzajem prezerwatyw.

Które prezerwatywy nie uczulają?

Po założeniu prezerwatywy odczuwasz swędzenie lub pieczenie, a twój członek jest zaczerwieniony? Najprawdopodobniej masz uczulenie na lateks. Może ono także wystąpić u twojej partnerki, jeśli po lub w trakcie stosunku zaobserwuje u siebie takie same objawy. Uczulenie na lateks jest coraz częstszym zjawiskiem, jednak nie musisz przez to rezygnować z tej formy zabezpieczenia. Wybierz prezerwatywy nielateksowe, które nie uczulają i stanowią świetną alternatywę – są tak samo wytrzymałe i skuteczne.

Klasyczne prezerwatywy i co jeszcze? – rodzaje prezerwatyw

Oprócz tego, że można wybierać pomiędzy materiałem z jakiego jest zrobiona prezerwatywa możemy wybrać jej dodatkowe cechy. Seks oralny? Wybierz prezerwatywy smakowe, gama jest szeroka: od klasycznych owocowych po smaki drinków. Jeśli potrzebujesz więcej lubrykantu spróbuj ekstra nawilżanych, które poprawiają poślizg. Prezerwatywy prążkowane zapewniają dodatkowe wrażenia podczas stosunku i stanowią ciekawe urozmaicenie. Jeśli borykasz się z przedwczesnym wytryskiem istnieją prezerwatywy do zadań specjalnych – przedłużające stosunek, od wewnątrz są wysłane środkiem miejscowo znieczulającym, który przedłuży wzwód. Dla osób, którym wyjątkowo zależy na bezpieczeństwie dedykowane są prezerwatywy grubsze. Natomiast jeśli odczuwasz dyskomfort podczas stosunku z klasyczną prezerwatywą, spróbuj ultra cienkich. Pozwalają one na większą bliskość podczas seksu. Istnieją także prezerwatywy dla kobiet, mają formę bardzo dużej klasycznej prezerwatywy, którą wkłada się do kanału pochwy.

 kobieta trzymająca prezerwatywę
Istnieją różne rozmiary prezerwatyw – wiedziałeś o tym?

Rozmiar prezerwatywy, a rozmiar penisa – czy to ma znaczenie?

Oczywiście, że ma! Im bardziej dopasowana prezerwatywa tym większa skuteczność tej metody antykoncepcyjnej. Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, że prezerwatywy mają rozmiary. Otóż na ulotce, która znajduje się w każdym opakowaniu podana jest długość oraz średnica prezerwatywy. Standardowy rozmiar to 18 cm długości i 56 mm średnicy. Na rynku oprócz standardowego rozmiaru możemy spotkać większe, nazywane King Size lub XL. Jeśli prezerwatywa jest za ciasna, może dojść do zatrzymania krwi w penisie i utraty czucia, jeśli jest za luźna luz za krótka może się zsunąć w trakcie stosunku. Natomiast jeśli prezerwatywa jest za długa po prostu nie należy jej całej rozwijać na członku. Warto pamiętać, że prezerwatywa jest stosowana na penis we wzwodzie, zatem dobierając rozmiar trzeba zmierzyć długość i szerokość członka w erekcji.

Jak zakładać prezerwatywę?

Prezerwatywy chronią nas nie tylko przed niechcianą ciążą, ale również przed szeregiem chorób przenoszonych drogą płciową np. HIV, zapalenie wątroby typu C, chlamydia. Niektóre z chorób przenoszonych drogą płciową może skończyć się nowotworem lub śmiercią. Prezerwatywy mają bardzo wysoki wskaźnik skuteczności – ok. 98%, ale tylko w przypadku ich prawidłowego stosowania. Przede wszystkim użyj prezerwatywy w terminie przydatności, która była prawidłowo przechowywana, czyli np. nie leżała na słońcu. Sprawdź czy opakowanie nie jest uszkodzone, a następnie rozerwij je po zaznaczonej stronie. Nie używaj zębów ani nożyczek, możesz niechcący uszkodzi zawartość. Wyciągnij prezerwatywę z opakowania, teraz powinna wyglądać jak meksykański kapelusz sombrero. Ściśnij wystającą część dwoma palcami. Penis powinien być w erekcji, odsuń napletek, teraz trzymając palcami zbiorniczek (tak aby usunąć z niego powietrze), zsuń rondo kapelusza dłonią drugiej ręki, prezerwatywa powinna rozwijać się płynnie aż do nasady penisa. Nie bój się przećwiczyć tego sam wcześniej, bez stresu, dokładnie analizując każdy krok.

Wybierz spośród wielu rodzajów prezerwatyw, produkt dopasowany do Twoich potrzeb na https://www.drmaxdrogeria.pl/zdrowie/seks-i-zdrowie-intymne/prezerwatywy

Dodaj komentarz