• Post author:

Planujesz romantyczny wieczór ze swoją partnerką? Zadbaj o romantyczną muzykę. Odpowiednia playlista muzyczna stworzy niepowtarzalny nastrój i pokaże, że zadbałeś o każdy szczegół. Oto lista romantycznych piosenek, które powinny towarzyszyć Wam, podczas waszego spotkania.

Gotowe playlisty na Spotify warte polecenia

Jeśli nie masz czasu na tworzenie własnej romantycznej playlisty, możesz skorzystać z gotowych playlist idealnych na wieczór we dwoje. Moje ulubione to:

The Most Romantic Songs In The World – Spotify

Lista romantycznych piosenek na Spotify

The Romantic Evening Love Songs – Spotify

Playlsita romantycznych piosenek w aplikacji stramingowej

Sprawdzone utwory na romantyczny wieczór we dwoje

Nie zawsze dobra kolacja, kwiaty i piękne słowa wystarczą. Niekiedy zdarza się, że zdania po prostu grzęzną w gardle. Wtedy właśnie trzeba po prostu wyrazić swoje uczucia muzyką. Pomogą Ci w tym te romantyczne utwory. Większość z nich to klasyczne piosenki o miłości znane od lat, ale niektóre powstały całkiem niedawno.

„When I fall in love” – Nat King Cole

To popularna piosenka napisana przez Victora Younga i Edwarda Heymana. Świat usłyszał ją po raz pierwszy w filmie „One minute to zero”. Była wykonywana przez wielu artystów, jednak to właśnie wykonanie Nat King Cole’a jest najbardziej popularne i chyba uznawane za najlepsze. To idealna propozycja, jeśli chcesz powiedzieć wybrance „Kocham Cię”, ale brakuje Ci przysłowiowej „pary w gębie”. Według nas, to obowiązkowa pozycja na romantycznej playliście utworów na romantyczny wieczór.

Utwór na romantyczny wieczór. „The Way You Look Tonight” – Frank Sinatra

To piosenka, która po raz pierwszy została zaśpiewana przez Freda Astaire w fimie „Swing Time” . Według nas jednak, to właśnie wersja Franka Sinatry uwypukla w tej piosence to co najważniejsze. Jeśli chcesz powiedzieć dziewczynie: „Pięknie dziś wyglądasz”, puść tą piosenkę już na samym początku spotkania i zaproś ją do tańca.

„Something Stupid” – Robbie Williams i Nicole Kidman

Niewiele osób wie, że pierwszym wykonawcą utworu „Something Stupid” był Carson Parks i jego żona Gaile Foote. Jednak piosenka stała się prawdziwym międzynarodowym hitem dopiero w 2001, kiedy światło dzienne ujrzał cover Robbie Williams i Nicole Kidman. Piosenka „Something Stupid” opowiada o pierwszej fazie zakochania i lęku przed zbyt wczesnym powiedzeniem słów „Kocham Cię”. Idealna piosenka jeśli chcesz drugiej osobie dać do zrozumienia, że chcesz być czymś więcej, niż tylko przyjacielem.

Utwór na romantyczny wieczór. „City of Stars”- Emma Stone i Ryan Gosling

Piosenka „City of Stars” to przepiękna propozycja utworu na romantyczny wieczór. Pochodzi z musicalu „La La Land” z 2016 roku i jest wykonywana przez parę aktorów: Emmę Stone oraz Ryana Goslinga. Jest to według nas jedna z najpiękniejszych, współczesnych piosenek o miłości. Tytuł utworu nawiązuje do miasta, w którym toczy się akcja filmu – Los Angeles.

„Blue moon” – Rod Steward

Jak to z klasykami bywa, „Blue Moon” to piosenka, która była wykonywana przez wielu artystów. M.in. Elvisa Presleya, Franka Sinatrę, Sama Cooka, Ellę Fitzgerald, a także przez Roda Stewarda. Określenie „blue moon” oznaczał „Bardzo długi czas”. Opowiada o tym, jak miłość potrafi odmienić życie człowieka.

„I can’t help falling with love with You” – Elvis Presley

Piosenka ” I can’t help falling with love with You to przepiękna ballada rockowa. Pierwotnie została nagrana przez Elvisa Presleya. Melodia utworu opiera się na melodii innego utworu – „Plaisir d’Amour”. W 1961 roku „I can’t help falling with You” zdobyła drugie miejsce na liście „Hot 100” magazynu Billboard. Jeśli chcesz dać dziewczynie do zrozumienia, że jesteś w niej zakochany po uszy, to jest to idealny utwór na romantyczny wieczór.

„Love” – John Lennon

Słuchając piosenek Johna Lennona zawsze należy spodziewać się pola do głębszej interpretacji. Taka jest też piosenka „Love”. Autor próbuje w niej wyjaśnić znaczenie słowa „miłość”.

Utwór na romantyczny wieczór. „Wish You Were Here” – Pink Floyd

Znajduje się na 324 miejscu listy utworów wszechczasów stworzonej przez magazyn Rolling Stone. Piosenka opowiada o oddaleniu, samotności i tęsknocie za starymi czasami. Idealna propozycja utworu na romantyczny wieczór po długim rozstaniu lub po przeciągającej się kłótni.

„Baby when the lights go out” – David Guetta

To propozycja dla fanów współczesnej muzyki elektronicznej. Utwór opowiada o tęsknocie za drugą osobą. Fajny kawałek na wspólny chill w nieco luźniejszym stylu.

Dodaj komentarz