• Post author:

Wspaniałą rzeczą w byciu aktywnym jest słuchanie ulubionej muzyki podczas ćwiczeń. Słuchawki to niezbędny dodatek dla aktywnych osób. Dzisiejsi konsumenci mogą wybierać między słuchawkami dousznymi, nausznymi i przede wszystkim skorzystać z technologii bezprzewodowej. Wybór odpowiedniego modelu nie jest uwarunkowany tylko i wyłączenie od rodzaju aktywności fizycznej, ale również kilku innych czynników. Zapraszamy do dalszej części artykułu, gdzie postaramy Ci się doradzić jaki model słuchawek powinniście wybrać jako osoby uprawiające aktywny tryb życia.

Technologia True Wireless dla osób aktywnych

Słuchawki bazujące na technologii True Wireless mają jeden główny cel — eliminację wszystkich fizycznych połączeń za pomocą kabli i przejście na połączenie Bluetooth. Jest to rozwiązanie stworzone z myślą przede wszystkim o naszym komforcie i wygodnym użytkowaniu. Wszelkie osoby uprawiające sport, chcące słuchać muzyki podczas swoich aktywności, zdecydowanie powinny przyjrzeć się tej technologi z bliska. 

Na co zwrócić uwagę wybierając słuchawki dla osób aktywnych?

Żywotność baterii
Słuchawki bezprzewodowe, które świetnie sprawdzają się przy wszelkich aktywnościach fizycznych, mają jedną wadę — trzeba je ładować. Właśnie z tego powodu warto jest poświęcić nieco więcej czasu na zapoznaniu się parametrami technicznymi mówiącymi o czasie ładowania baterii, oraz jej żywotności. Pozwoli Wam to oszacować, ile godzin będziecie w stanie słuchać muzyki na jednym ładowaniu. Producenci oferują słuchawki, których żywotność baterii wynosi od kilku do nawet kilkunastu godzin pracy!

Redukcja szumów
Wiele nowoczesnych słuchawek ma aktywną technologię pozwalającą na redukcję szumów. Ta funkcja blokuje zewnętrzne dźwięki, aby pozwolić Ci skupić się na muzyce i treningu.

Akcesoria dodatkowe
Słuchawki to również akcesoria dodatkowe wchodzące w skład ich zestawu. Dla osób aktywnych, szczególnie przydatne może ukazać się etui pozwalające na ładowanie słuchawek oraz danie im bezpieczeństwa w trakcie podróży z miejsca do miejsca. Niektórzy producenci decydują się na dodaniu do zestawu dodatkowych końcówkach dousznych o różnych rozmiarach tak, aby pozwolić klientowi na ich dopasowanie do swoich potrzeb indywidualnych.

Sterowanie
Wszystkie słuchawki powinny mieć wbudowaną funkcję sterowania, która umożliwi zmianę utworu lub odebranie połączenia bez konieczności sięgania do kieszeni po telefon. Jest to niezwykle ważne i wręcz niezbędne, mówiąc o słuchawkach, które zdadzą swój egzamin podczas treningów i różnych innych aktywności fizycznych. Wybierając słuchawki, zwróć uwagę, czy zaproponowana forma sterowania jest dla Ciebie zadowalająca.

Wodoszczelność
IPX4 – mówi Wam to coś? Jest to stopień ochrony odpowiedzialny za wodoszczelność waszych urządzeń. W przypadku aktywnego trybu życiu musimy pamiętać o tym, że nawet pot może być szkodliwy dla elektroniki znajdującej się w środku. Wybierając słuchawki sportowe, zadbajcie o odpowiedni stopień wodoszczelności.

Zalety słuchawek bezprzewodowych 

Główną zaletą korzystania ze słuchawek bezprzewodowych jest ogromny komfort w trakcie ich użytkowania. Brak kabli ułatwia korzystanie ze słuchawek w czasie wykonywania aktywności fizycznych oraz różnych innych prac domowych. Kabel ograniczających Wasz ruch, przestaje być problemem. Dodatkowo jego brak, przekłada się na większe bezpieczeństwo — mowa tutaj o ryzyku szarpnięcia za kabel i wyrwanie złącza audio. Jeżeli szukacie komfortu to zdecydujcie się na zakup bezprzewodowego rozwiązania.

Dodaj komentarz